Ті, хто вважає День міжнародної солідарності трудящих винятково радянським святом, помиляються, бо цей день бере початок не з Росії і навіть не з Європи, а із Сполучених Штатів Америки, і сягає корінням у XIX століття. 1886 року в Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго та інших містах США робітники вдалися до страйку проти 10-15-годин-ного робочого дня, вимагаючи зменшити його до 8 годин.
1 травня зупинився увесь залізничний рух через місто, закрилися складські, станційні та ремонтні приміщення, зупинилися промислові підприємства: машинобудівні, залізоробні, деревообробні, меблеві, скотобійні і м'ясоконсервні, призупинилися вантажні роботи. Ці події, власне, і стали приводом для подальших трагічних подій, в пам'ять про які відзначається день першого травня трудящими всього світу.
Події 3-4 травня увійшли в історію під назвою «Бунт на Сінному Ринку». У перший день звільнені робітники з заводу Маккорміка влаштували мітинг, під час спровокованого зіткнення робітників з штрейкбрехерами поліція відкрила стрілянину по робочих. Шість чоловік було вбито, багато поранено.
Після цих подій І конгрес II Інтернаціоналу в Парижі на честь загиблих американських робітників ухвалив щороку відзначати 1 травня масовими демонстраціями. І в ході маніфестацій висувати соціальні вимоги, залежно від того, чого бракує робітникам.
На землях, які перебували під владою Австро-Угорщини, вперше це свято було відзначено у Львові 1 травня 1890 року. А згодом, уже в 1905-му, коли під першотравневими прапорами згуртувалися 10 тисяч людей, демонстрації у Львові почали проходити регулярно.
В Україні 1-2 травня - традиційно неробочі дні, попри те, що після розпаду Радянського Союзу початковий сенс цього свята було втрачено. Адже з 1992 року на території пострадянських країн його перейменували у День весни та праці
З першим травня тісно пов'язане виникнення маївок. Це зібрання всієї родини або компанії для проведення пікніка. Пікніки проводяться 1-го чи 2-го травня. Ця традиція святкування на природі була придумана в СРСР і збереглася до наших днів. Спочатку, в дореволюційній Росії, маївка представляла собою нелегальні збори робітників, що влаштовувалася за містом в день 1-го травня. Маївки переслідувалися царською поліцією. За радянських часів маївки стали в більшій мірі формою колективного відпочинку.
День міжнаро́дної соліда́рності трудя́щих відзначається в 143 країнах
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами