17 вересня в Україні відзначається День Рятівника.
Указом Президента України Віктора Ющенка від 12 вересня 2008 року було засновано свято, присвячене співробітникам однієї з найнебезпечніших і відповідальних сфер - Державній Службі України з надзвичайних ситуацій, пише Календаріум.
Традиційно 17 вересня проводяться заходи і концерти, на яких йде вручення пам`ятних призів, нагород і відзнак, а також присвоюються чергові звання і поминаються загиблі на службі.
Дата приурочена до церковного свята - Дня Ікони Божої Матері «Неопалима Купина». У віруючих ця ікона вважається захисницею тих, хто опинилися в біді і рятувальників, які йдуть до них на допомогу.
Пожежні служби існували давно. Перші згадки про них датовані 1504 роком, коли вони носили назву «Пожежно-сторожової охорони». У 1931 році в СРСР було створено окремий підрозділ протипожежної охорони. Після Другої Світової Війни служба була реорганізована в Громадянську Оборону СРСР і включена в програму державних заходів щодо захисту мирного населення від зброї масового ураження, а також для поточних рятувальних робіт.
Читайте також: Рятувальники кілька годин шукали 7-річну школярку, яка загубилася в горах.
Формування рятувальної служби України почалося з 1991 року з моменту здобуття країною незалежності. До неї увійшли: Штаб Цивільної Оборони МВС, Головне Управління пожежної охорони МВС та Міністерство у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. У 1996 році з`являється єдине відомство - МНС (Міністерство з питань Надзвичайних Ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи).
Наприкінці 2012 року була організована Державна Служба України з надзвичайних ситуацій. Величезний штат співробітників різних напрямків, до яких відносяться всі ті, хто надає допомогу постраждалим в шахтних виробках, тим, хто застряг в горах, зазнав затоплення внаслідок природних стихій, хто опинився у важких життєвих ситуаціях, включає в себе безліч фахівців. До них відносяться медичні працівники, водолази, верхолази, водії, психологи, пожежники та інші фахівці.
Ці люди першими поспішають на допомогу до мирних громадян, які стали заручниками непередбачених ситуацій і знаходяться на межі життя і смерті. Понад 70 людей пожежної охорони першими прийняли на себе смертельну дозу радіації відразу після вибуху реактора на Чорнобильській АЕС в 1986 році, не маючи необхідних засобів індивідуального захисту. Їм вдалося відрізати бурхливий вогонь від сусідніх енергоблоків і ціною своїх життів погасити його.
З цікавих фактів можна згадати про те, що пишні вуса у пожежних в старовину були необхідним атрибутом зовнішності. Перед входом в задимлене приміщення пожежники змочували водою свої вуса, розправляли їх і заходили в палаючі будинки. Мокрі вуса забезпечували час для дихання і порятунку постраждалих.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами