Батьки б’ють на сполох, медики нарікають на чималу кількість нещеплених дітей.
21 дитині у селі Бузовиця, Кельменецького району чернівецькі медики виставили діагноз «кашлюк» на початку травня. У Наталі Гарюк, жительки Бузовиці, кашляти почала спочатку менша донечка – першокласниця, а потім і старша – п`ятикласниця. Мати своїми силами, як могла, лікувала дітей, потім звернулася до дільничного лікаря.
- Обом дівчаткам діагностували гострий абструктивний бронхіт, призначили інгаляції, сироп від кашлю, антибіотик, - розповідає Наталя Гарюк. – Виконували всі призначення, але донечкам не ставало краще. Вдень ще більш-менш, а вночі ми майже не спали – кашель не зупинявся ні на хвилину. У старшої донечки доходило навіть до блювоти.
Так тривало місяць. Зрештою, жінка поїхала з дітьми до Чернівців (а від їхнього села це – 100 кілометрів!), у приватну лабораторію, де у дітей взяли аналіз крові на антитіла до кашлюка.
- Показник антитіл перевищував норму у понад чотири рази! – продовжує Наталя Гарюк. – Ми одразу звернулися до інфекційного відділення Чернівецької обласної дитячої лікарні. Лікарі підтвердили: в обох доньок кашлюк. Призначили вже третій антибіотик. Лікувалися вдома. Нарешті дітям стало краще.
Зростання захворюваності на кашлюк, спалах кашлюку. Крім погано щеплених, багато відмовників. Школа в Бузовиці працює, дітей від кашлюку лікували антибіотиком.
Батьки пов`язують спалах хвороби із початком сезону кроплення садів.
- Обидві мої донечки щеплені від кашлюка. Можливо, саме завдяки цьому вони перенесли хворобу трошечки легше ніж ті дітки, які були не щеплені, - каже Наталя Гарюк. – Думаю, інфекцію не помітили в першого хворого – так вона й розповсюдилася по всьому навчальному закладу. До того ж, у нашій школі холодно, діти перемерзають. І почався сезон кроплення садів – це теж могла спровокувати таке швидке поширення хвороби.
Щеплені за правилами в Бузовиці – лише 20 відсотків населення. Спалах кашлюку – логічний хід подій, - медики.
В обласному управлінні охорони здоров’я вважають: найпершою причиною спалаху інфекційного захворювання стала маленька кількість щеплених дітей.
Це логічний хід подій, бо в Бузовиці близько 30 відсотків дітей не щепленні узагалі, каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук. Велика кількість відмовників, ще є діти щеплені із порушенням календаря щеплень. Щеплені за правилами – лише 20 відсотків села Бузовиця.
До того ж виявити кашлюк можна лише лабораторно, державних лабораторій із сучасним обладнанням – мізер. А в приватних зробити аналіз та ще й витрати на дорогу (від Бузовиці до Чернівців – понад 100 кілометрів) для батьків, звісно, дорого.
Додається і те, що місцеві медики навіть на підозрювали кашлюк та одразу виставили дітям діагноз «гострий бронхіт», відповідно й лікували. Кашлюк на відміну від бронхіту необхідно лікувати антибіотиком не 5-7, а 10-14 днів. А перед лікуванням потрібно спостерігати за хворим, бо кашлюк проявляється на 2-3-ій тиждень.
Зараз в Бузовиці ситуація відносно стабільна, школа працює. Але медики зафіксували нові випадки кашлюку. Щоправда, на інших територіях.
Враховуючи, що всі мешканці села Бузорвиця рухаються по району, ми вже маємо нові випадки. Один підтверджений у самих Кельменцях. І є два випадки підозри на кашлюк, які не мають підтверджених лабораторних результатів. Там є одна дитина 2007 року, інша – 2016 року, каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук.
Раніше ми повдомляли, що в Бузовиці на кашлюк захворіла 21 дитина.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами