Чернівці стали першим в Україні містом, де на парковках виокремили місця для водіїв із інвалідністю. Трапилося це ще восени 2017 року.
Та як продемонстрував подальший досвід, дуже часто ці місця вирізнялися хіба що кольором – синім. А займали їх ті, хто перший побачив. І це далеко не завжди були ті, хто справді має інвалідність.
Дехто із підприємців вирішив власноруч розпочати боротьбу з недобросовісними водіями. На парковці, що на вулиці Івана Франка, від Банкової до Емінеску, виокремили два місця синім кольором та знаком «Особи з інвалідністю».
Проте, з часом підприємець, що обслуговує цю паркову, втомився боротися з водіями-порушниками, які займали ці місця.
Під знаком «Особи з інвалідністю» він закріпив табличку з написом: «Ти справді хочеш бути на моєму місці?».
Як розповів кореспондентові ІА «АСС» підприємець Олександр Ілащук, його досвід обслуговування цієї парковки показав, що переважна більшість наших водіїв абсолютно не переймається, де залишити своє авто – а хоч би й на місці для людей з інвалідністю.
Ясна річ, що примушувати водіїв перепаковуватися він та його підлеглі не мають права. Тож, виріши впливати морально, через таку табличку.
Зізнається, це дійсно допомогло – порушувати правила стоянки й зупинки транспортних засобів на цій зупинці стало значно водіїв.
Водночас начальник управління контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради Сергій Обшанський не схвалює такі методи боротьби з недобросовісними автомобілістами.
-З ними повинні боротися профільні структури, застосовуючи адміністративні протоколи, постанови та штрафи. Вважаю це правильнішим і дієвішим. Коли матимемо бодай двох працівників інспекції з паркування, роботу цієї структури можна буде запустити вже в січні, - каже С. Обшанський.
Очільник управління контролю за благоустроєм каже, що інспекція отримає портативні кишенькові принтери, за допомогою яких і друкуватимуть протоколи щодо порушників правил зупинки та стоянки транспортних засобів.
У свою чергу, в патрульній поліції підтримують таку ініціативу підприємця. Як повідомили кореспондентові ІА «АСС» у пресслужбі управління патрульної поліції Чернівецької області, водії, що неправильно паркуються, є великою проблемою для міста. Тож, такі таблички є непоганим превентивним заходом проти порушень правил стоянки та зупинки.
Натомість, громадський активіст Владислав Добринін вважає подібні написи не зовсім етичними. На думку Владислава, добре, що є підприємці, котрі борються з порушниками та переймаються за водії з інвалідністю. Проте, часом написи на подібних табличках є вкрай радикальними, на кшталт «Забери мою інвалідність собі» і подібні.
-Особисто мені неприємно бачити подібні таблички з написами. Є знаки, є відповідна розмітка. Цього має бути достатньо, - вважає активіст.
Проте, за словами Владислава, існують не лише водіїв, яким абсолютно байдуже на людей із інвалідністю, але й підприємці, котрі всупереч законодавству вимагають плату за паркування на «синіх» місцях.
Та все ж останні пів року проблем із парковкою значно поменшало – переважно такі місця порожні або зайняті автомобілістами, котрі справді мають інвалідність.
-Це трапилося після відчутного підняття штрафів за такі порушення. Крім того, помічаю, що й поліція доволі активно моніторить ситуацію та просить водіїв, які залишають свої автівки на «синіх» місцях, показати свої документи, - каже В. Добринін.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами