Чернівецьку обласну універсальну наукову бібліотеку імені Михайла Івасюка, що на вулиці Ольги Кобилянської, реставрують за програмою Президента України «Велика реставрація», пише Медіа агентство АСС. Понад 10 років книгозбірня перебувала в аварійному стані. На ремонтні роботи Уряд виділив більш як 17 мільйонів гривень.
Наші новини є у Facebook
«Ми довго чекали на кошти, завжди їх не вистачало на наші потреби. Все ускладнювалась тим, що просто ремонт робити ми не могли – бібліотека є пам’яткою архітектури місцевого значення, це мала бути реставрація. А це передбачає більше коштів і процес складніший для виготовлення проєктно-кошторисної документації. У 2018 році нам обласна влада виділила 2 мільйони гривень, та гроші швидко закінчились. Перекриття уже були гнилі, і стелі під вагою стелажів так прогнулись, що от-от могли провалитись. Нам казали, що не лише працювати тут небезпечно – дихати не можна, аби раптом не опинитись з третього поверху на другому», - розповіла директорка книгозбірні Наталя Філяк.
На час реставрації лівого крила бібліотеки частину фондів перевезли на вулицю Тараса Шевченка в аварійне приміщення, надане міською радою на тимчасові потреби. 230 тисяч книг і досі там.
У внутрішньому дворику двері та вікна замінять на автентичні копії. Доведуть до ладу фасади. За словами керівництва книгозбірні, за два місяці працівники повинні завершити роботи, і бібліотека запрацює з оновленими приміщеннями.
Читати: Тріщини у стінах та обдертий фасад: у Чернівцях триває ремонт наукової бібліотеки
«Нам передали ще й медичну бібліотеку на вулиці Вірменській, по сусідству. Тому тепер ми зможемо розвантажити свої фонди. Читальні зали переведемо на Вірменську на другий поверх. А на першому залишимо медичний відділ з найкращими зразками профільної літератури. А у нас у науковій бібліотеці на місці читального залу буде новий інтернет-центр, спеціальна зала для тренінгів та зустрічей», - додала Наталя Філяк.
За інформацією Чернівецької ОДА, загалом у рамках програми «Велика реставрація» на Буковині відновлюють три об’єкти. Крім обласної бібліотеки до цього списку потрапили також Семінарська церква і двір Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». У планах додати у перелік ще й Чернівецький обласний музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської.
Всі світлини надала Наталя Філяк
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами