Бібліобранч на тему «Скажи, що ти читаєш?» провели на підтримку Національного тижня читання, пише Медіа агентство АСС.
До бібліотеки імені Михайла Івасюка запросили чиновників, священників, лікарів, бізнесменів, журналістів. Фахівці бібліотеки запевняють, що вся друкована інформація – це як їжа для мозку. І варто замислитись, що обрати – фастфуд чи повноцінне корисне меню.
Наші новини є у Facebook
«Наш бранч є звісткою для усіх поціновувачів літератури та інертних до книг людей. До читання слід підходити виважено і усвідомлено. Ми намагаємось сформувати у людей культуру читання. Залучити їх правильного підбору літератури. Казав Сократ – заговори, і я тебе побачу. Нам теж цікаво почути, а що ж читають люди різних професій. Наші гості про це скажуть. А ми від себе їм вручимо книжкове меню – щось за фахом плюс один сюрприз не з їхньої компетенції. Також від бібліотеки вручимо читацькі квитки – це вудка, на яку будуть ловити їжу для мозку», - розповіла Олена Рєпіна, завідуюча відділом Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка.
Зі слів працівників бібліотеки, часто трапляється, що через брак коштів під скорочення потрапляє сфера культури. Нерідко доводиться чути, що у тій чи іншій громаді закривають читальні зали.
«Категорично не можна економити на мові, освіті, традиціях. У Глибоцькій громаді не закрито жодної бібліотеки. Бо яким б не був технічний прогрес – книга є вічною. Погана перспектива руйнувати головні принципи розвитку нації. У себе ми провели реорганізацію і створили публічну шкільну бібліотеку. Бібліотекар до обіду у школі і видає підручники. А по обіді - іде у клуб. Туди потім теж ідуть діти за іншою літературою. Так ми залучаємо змалку всіх до читання. Плануємо на базі бібліотек створити коворкінги, молодіжні студії, доступ дітям до інтернету, бо не всі сім’ї можуть дозволити собі це», - розповів Григорій Ванзуряк, голова Глибоцької територіальної громади.
До учасників круглого столу вийшли кухарі – студенти Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ – із книжковим меню. Для кожного спікера сформували свій набір із профільної літератури плюс одну книгу-сюрприз.
«Я священник, але це не означає, що я читаю лише релігійну літературу. Хоча Біблія – це книга книг. Адже там об'єднані 76 книг від 40 авторів у різних жанрах та стилях. Це вся бібліотека одразу. Втім, можу порадити всім Ріка Воррена «Життя з метою». Надзвичайне видання. Тут 40 оповідань-повчань, заради чого я живу. Книга, яка після Біблії, вважається найвпливовішою. А моєю першою книгою у житті були бабусині рукописи - молитви і псалми. Досі я їх відкриваю і насолоджуюсь. Там є відповіді на всі питання», - розказав про свої уподобання священник УГКЦ Володимир Боровий.
Кожен учасник зібрання також отримав і читацький квиток. Бібліотекарі називають це вудкою, на яку ловитиметься велика і мала література, а відтак і людина виховуватиметься значно краще.
Читати: Тріщини у стінах та обдертий фасад: у Чернівцях триває ремонт наукової бібліотеки
«Сенс життя полягає у пошуку енергії на нові звершення. Колись мені порадили книгу «Іди туди, де страшно – там ти пізнаєш силу» автора Джима Лоулеса. Він вчить не відкладати мрії на потім, не боятись тигрів, які розривають людину зсередини. Там 10 правил. Але основне – ти не зробиш нічого, поки ти не спробуєш. Мотивація для усіх на будь-які випадки життя. Бути собою і не цуратись власних амбіцій, гадаю, це сценарій успішного життя. Я поборола свій страх і стала ведучою шоу «Букокухня». Мені тема близька, бо земля наша багата і люди гостинні, але у такому амплуа себе не бачила ніколи», - розказала Тетяна Незвещук-Когут, доцент кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу ЧТЕІ КНТЕУ.
Серед учасників був і директор з маркетингу та продажів компанії Florium, найбільшого в Україні інтернет-магазину посадкового матеріалу. Що слід читати, аби стати лідером на ринку – організатори зібрання поцікавились у Богдана Хмельницького.
«Читаю я мало. Нема часу. Але слухаю багато. Аудіокниги люблю. Це питання пріоритету. Слід шукати можливості, а не причини. Дорогою на роботу, у спортзалі, під час подорожі – головне бажання. Аудіокниги - це важлива частина мого життя. Переслухав всього Ремарка. «Алхімік» Пауло Коельо цікава дуже. Колись пів року прожив у США і щодня слухав «Алхіміка», як дорогою повертався з роботи додому. Тому спогади про книгу і Америку сплелися воєдино. Жити треба у моменті. Екгарт Толле, канадський письменник німецького походження, написав «Сила моменту Тепер». Це про духовне просвітлення. Мозок – така річ, що думає про минуле або про майбутнє. Щасливою до кінця людина ніколи не буває, бо не живе справжнім моментом. Це ціле мистецтво жити тут і зараз», - зазначив директор з маркетингу Богдан Хмельницький.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами