Команда Літературної премії імені Василя Кожелянка організувала творчу зустріч поціновувачів віршів буковинського поета із кандидаткою філологічних наук, поетесою Світланою Кирилюк, пише Медіа агентство АСС.
Між іншим, літературознавиця була особисто знайома із Василем Кожелянком. Захід провели у Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського. Науковиця дві години розповідала аудиторії про контексти творчості поета, про алюзії, і навіть про «тролінг» та зведені містки між минулим і сучасним.
Наші новини є у Facebook
«Це одна із проєктних ініціатив, що пройшли відбір у конкурсі на звання «Книжкової столиці України – 2022», оголошеного Українським культурним фондом. А інтерпретація Світлани Кирилюк – це завжди поєднання інтелекту, естетики та проникливості. «Ув’язнений у факелі свободи» - Кожелянко ще далеко не розкритий творець, його тексти глибинні і багатошарові», - із вступним словом звернулась літературознавиця та редакторка Інга Кейван.
Василь Кожелянко більше відомий своїми прозовими творами. Втім, його п'ять поетичних збірок – це скарб для дослідників та читачів. Вірші насичені алюзіями, порівняннями, метафорами, не притаманними жодному поету того часу.
«Його твори інтерконтекстуальні. Він грається з нами у своїх творах. Його гра вписана у те, що буде згодом названо постколоніальною літературою. А як еквілібрист грається міфами радянськими, позарадянськими і вибудовує дивовижні переплетіння, котрі стають новим простором. Його новий світ інакший, він не має аналогів. Він відчув подих часу і став собою задовго до задекларованої незалежності. Він поза часом - навіть умів «тролити», вклинював уривки інших творів і проводив алюзії. Кожелянко відважно руйнував багато закостенілих і непорушних штампів радянського періоду. Втім, він не знущається, а іронізує, об'єктивно оцінює реальність і минулу реальність. Ми звикли, що поети пишуть цілі томи. Але кількість не є відповідником вартісності чи якості. У нього є 5 книг віршів та майже 400 сторінок текстів. І все. Він справжній поет», - розповіла Світлана Кирилюк.
Читати: Книга чернівецького письменника – у топ 5 номінантів на премію Шолом-Алейхема
Василь Кожелянко автор поетичних книжок «Терновий іній» (1994), «Білий і рудий» (1994), «Семибарвний кінь» (1995), «Як учив Кожелянко-цзи» (2007). Посмертно була видана книжка його хоку «Колір серпня» (2015).
Літературна премія імені Василя Кожелянка заснована 2021 року у Чернівцях Інгою Кейван, Світланою Вардеванян, Максимом Дупешком, Мариною Лібановою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами