У Чернівецькій ЗОШ №3 відкрилася артмайстерня «ФайнNeedle» («Файна голка»). Проєкт реалізований за підтримки БФ «Кращим бути». Про це кореспонденту Медіа агентства АСС розповіла директорка освітнього закладу Галина Фурдига.
«Діти кажуть, що декого війна калічить, у декого опускаються руки, а когось - навпаки стимулює щось робити, виготовляти та вигадувати щось нове. З початком повномасштабного вторгнення нам довелося допомогти батькам-військовим наших школярів. Виникла ідея: у нас є декілька швейних машинок і можна було б шити аптечки для військових. Проте ми зрозуміли, що машинки вже старі та на них просто неможливо виготовити необхідні нам речі. Відтак - звернулися до підприємця у Магалі, який шиє рюкзаки на сучасних машинках і ми запропонували йому виготовляти аптечки для наших військових», - розповіла директорка закладу.
Наші новини є у Facebook
За її словами, на підприємство їздили вчителі школи та швачки, яких відвозили батьки школярів. Директорка розповіла, що освітній заклад є партнером з громадською організацією «Справа Кольпінга Румунії в Україні», яка запропонувала їм допомогу у вигляді нових, сучасних машинок для шиття.
«На цих машинках почали шити накасники для наших військових, аби каски не відблискували на сонці, а також шили мішки для «Химер». Те, чим могли, тим і допомагали. Майстерня була майже облаштована технікою, але вона знаходилась у приміщенні абсолютно непридатному для цього: не було належного освітлення, ремонту. Раніше там була столярна майстерня і це приміщення уже не використовувалось у потребах школи», - сказала Галина Фурдига.
Довідково: Маскувальні накидки «Химера» є не тільки критичними засобами захисту для наших військових, а й служать оберегами, бо їх завзято плетуть волонтери з добрими помислами і побажаннями.
«Коли БФ «Кращим Бути» оголосив про конкурс проєктів і ми зрозуміли, що можна отримати кошти на облаштування нашої артмайстерні - одразу розпочали розробку нашого проєкту. Ми мали ідею - хотіли хорошу майстерню для роботи наших дітей. Відтак ми подалися на конкурс з дуже класною командою і у результаті виграли. Нам вдалося отримати 50 тисяч гривень на облаштування нашої майстерні. Ми зробили ремонт, замінили освітлення, облаштували стелю, а стіни та підлогу ми зробили коштом батьківської організації. Також продовжуємо закуповувати техніку та тканини», - розповіла директорка школи.
«Найголовніше - ми хочемо, аби діти навчилися працювати в команді, вміли й заробляти й витрачати. Підприємство є інструментом для максимальної згуртованості дітей, батьків та вчителів через спільну справу», - каже пані Галина.
Вона зазначає, що гроші від цього соціального підприємства підуть на розвиток школи. Виготовлені товари планують продавати в інтернеті, а також з допомогою батьківської підтримки. Зокрема, можливо, будуть шити для продажу іншим школам. Також директорка розповіла, що у школі час від часу організовують ярмарки, на які активно запрошують охочих, та продають вироби, виготовлені у майстерні.
«Ми плануємо виготовляти предмети повсякденного використання, інтер'єру: пуфи, груші, екосумки, фартухи, м'які сидіння. Окрім цього, дітки молодші за віком виготовляють вироби своїми руками, малюють. Це розвиває їхню креативність, фантазію та вміння комунікувати. До речі, логотип нашої майстерні - Файна голка - виконали діти 5 класу. Ми зробили конкурс, хто тільки не малював, а виграли його дві дівчинки, які сидячи в укритті під час сигналу тривоги, намалювали цей логотип», - розповіла Галина Фурдига.
Фото: управління освіти ЧМР
Вона додала, що дітки займаються і на уроках предмета «Технології», і в позашкільний час. В майстерні працюють учні абсолютно різного віку.
«В більшості звісно це учні 9-11 класу. Адже все ж керувати таким соціальним підприємством повинні дорослі діти, маленькі ще не можуть. Відтак ми плануємо створити дитячу громадську організацію, аби кошти для розвитку приходили безпосередньо їм на рахунок», - підкреслила пані Галина.
Директорка школи резюмувала, що шити для військових у школі уже не планують, проте звісно коштами від продажів і надалі підтримують Збройні сили України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами