В Чернівецькому Національному університеті пройшла друга Міжнародна науково-практична конференції румунознавців «Європейський контекст україно-румунських відносин».
У Червоній залі університету зібрались науковці Чернівецького та Ясського університетів, Генеральний консул Румунії у Чернівцях Е.Молдован, представники громадських інституцій.
Керівник Центру румунських студій Л. Мельничук зазначила: попри те, що конференція є відносно «молодою», кількість учасників поступово збільшується. «Сьогодні ми спостерігаємо значне потепління у відносинах між Україною та Румунією і переконані, що будувати відносини на державному рівні слід починати з регіонів, які безпосередньо прилягають до спільного кордону».
Як розповів Інформаційному агентству АСС співорганізатор конференції, заступник директора Інституту Демократизації та розвитку Дмитро Сав`юк, науковий захід присвятили Національному дню Румунії. Дружба між двома університетами, спільні наукові конференції та проекти існують вже тривалий час.
Проректор Чернівецького національного університету Т.В.Марусик від імені ректорату привітала учасників з початком роботи, зазначивши, що міждержавні відносини слід і правильно налагоджувати в політичному, економічному, культурному й науковому контекстах.
Генеральний консул Румунії у Чернівцях Е.Молдован, яка підтримує ініціативи Чернівецького національного університету, підкреслила, що створювати умови для взаємопізнання сусідніх народів найкраще через академічну громаду.
Приємною несподіванкою для чернівецьких студентів став виступ професора Ясського університету Джорджа Поеде, який розповів про нові можливості освітніх програм в Румунії за кошти ЄС: «Еразмус Мундус», «Еразмус+» та інші. Ці програми дозволяють дослідникам та викладачам Чернівецького університету працювати в наукових лабораторіях Ясського університету за фінансування Європейського Союзу. З 2017 у програмі «Еразмус+» участь можуть брати і студенти» – констатує проф. Поеде. «Я мав 5 хвилин на доповідь у Європарламенті, де наголосив на важливості даної програми для країн Східної і Центральної Європи, і депутати погодилися внести таку нову компоненту в програму».
Організували конференцію: Центр румунських студій, Чернівецький Національний університет імені Юрія Федьковича, факультет історії, політології та міжнародних відносин, кафедра міжнародних відносин, Інститут демократизації та розвитку.
Фото: Відділ інформаційної діяльності ЧНУ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами