Рішення про створення Консультативної ради з представниками "ДНР" та "ЛНР" планують ухвалити на наступній зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Якщо таке рішення затвердять, представники України вестимуть переговори з представниками псевдоадміністрацій ОРДЛО.
До складу робочої групи повинні будуть увійти 10 представників від України, 10 бойовиків із так званих Л/ДНР та по одному представникові від ОБСЄ, Німеччини, Франції та Росії.
Новина про створення Консультативної ради за участі бойовиків з ОРДЛО загубилася на тлі подій, пов’язаних із коронавірусом, зокрема, і в Чернівцях. Проте, все одно викликала резонанс у політичних колах.
Так, 65 народних депутатів від «Слуг народу» написали колективне звернення до Президента України з проханням не допустити створення такої ради.
У цьому списку не опинилося чотирьох нардепів із Буковини, які пройшли за мажоритарними округами №№ 201, 202, 203 та 204: Олени Лис, Максима Заремського, Георгія Мазурашу та Валерія Божика. Ніхто з них не приєднався до колег-однопартійців, які написали звернення.
Чимало активних громадян та політиків звернулися до нардепів з цього приводу. Так, членкиня виконавчого комітету Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе попросила буковинських нардепів «не допустити легалізації бойовиків та проведення виборів на Донбасі».
«Сьогодні Україна опинилась під великою загрозою! Здаються національні інтереси країни у зв’язку із підписанням домовленостей про створення Консультативної ради за участі представників України та бойовиків так званих «Л/ДНР».
Це червона лінія, яку не можна дати перейти владі. Це війна Росії проти України, а не «гражданскій канфлікт». Тому звертаюсь до народних депутатів, які пройшли до Верховної Ради за мажоритарними округами від Чернівецької області.
Шановні депутати - Олена Лис (201 округ Чернівці), Максим Заремський (202 округ), Георгій Мазурашу (203 округ) та Валерій Божик (204 округ). Ви є представниками монобільшості в українському парламенті, ви є представниками Буковини!
Тому, відстоюйте проукраїнські інтереси та робіть реальні кроки - не дайте парламенту легалізувати бойовиків, і не дайте провести вибори на Донбасі у 2020 році.
Відповідно до законодавства України, на тимчасово окупованій території України не можна проводити вибори, якщо немає контролю над кордоном і територією, якщо не представлені українські політичні партії та ЗМІ.
Тому, підпишіть звернення проти створення "консультативної ради" з бойовиками "ОРДЛО" і відстоюйте національні інтереси України», - написала пані Наталія у своє зверненні.
Проте, наші нардепи не вбачають зради у створенні консультативної ради. Про це під час своєї прямої трансляції розповів народний депутат Георгій Мазурашу.
«Представники цих непідконтрольних територій, до яких, зрозуміло, як ми ставимося, брали участь і раніше в переговорних процесах. А тут мова іде лише про робочу групу. Як ви інакше бачите припинення кровопролиття, якщо ми не будемо контактувати та спілкуватися з тією стороною? Так, юридично це наша територія, але зараз вона непідконтрольна нам. Ми розуміємо, що на них впливає агресивний сусід та допомагає їм у військовому плані. Інакше цю територію можна було би звільнити дуже оперативно від незрозумілих військових формувань.
Крім того, там багато наших співгромадян, і не всі вони проросійськи налаштовані. Просто у певний час не змогли виїхати з тієї території», - заявляє Георгій Мазурашу.
Народний депутат розповідає, що колективно у фракції це питання не обговорювали. Колективне звернення інших «Слуг народу» є виключно їхньою ініціативою. Водночас, він особисто вбачає у такому рішенні пошук нових шляхів розв'язання проблеми війни на території України.
«Відсутність Консультативної ради допомогла у розв'язанні проблеми? За стільки років – ні. Потрібно бодай спробувати створити її та проаналізувати, наскільки її діяльність посприяє припиненню вогню», - резюмує депутат.
Своєю чергою, політолог Ігор Буркут не розділяє поглядів нардепа. На думку політолога, створення Консультативної ради може легалізувати бойовиків на Сході.
«Всі, хто опозиційно налаштований, каже, що це вже не де-факто, а де-юре легітимізація ОРДЛО. Відтак, Росія перестала бути учасниками війни та опиняється на рівні Франції та Німеччини. За останніми даними, про які я чув, заяву підписали 65 нардепів зі "Слуги народу". Серед їхнього числа немає жодного буковинця», - каже Ігор Буркут.
За словами політолога, надалі сценаріїв може бути кілька. У першому випадку, Україна може стати сателітом Москви, як останнім часом Молдова. В іншому випадку, або ж як наслідок першого варіанту, в суспільстві знову може статися соціальний вибух, який змете владу.
«А це також вигідний для Путіна сценарій, який розв’яже йому руки та дасть змогу ввести в Україну війська. Тим паче, на кордоні РФ вже сформувала дві армії, які після святкування 9 травня готові будуть увійти на територію нашої держави. Подібний сценарій вони реалізували у 2014 році, коли після зимової Олімпіади в Сочі ввели війська до Криму. І небезпека цілком реальна, якщо Росія бачитиме дезорієнтованість в українському суспільстві та неготовність захищати свою державу, чого, власне, в РФ і добивалися ведучи в Україні гібридну війну», - каже пан Ігор.
Автор: Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами