Сьогодні, 8 вересня, Міжнародному дню грамотності виповнилося 50 років.
Журналісти ІА АСС дізналися у мовознавця ЧНУ, який рівень мовної грамотності у чернівецького студентства.
Асистент кафедри історії та культури української мови Марина Івасюта працює в університеті чотирнадцять років. Каже, кожного вересня спостерігає погіршення рівня грамотності у вступників.
«На жаль, сучасна молодь дуже мало читає. Не має широкого уявлення про те, як грамотно писати, грамотно сказати та як можна добре висловити свою думку.»
Марина Ігорівна додає, що зміни у шкільній програмі також відображаються на загальній грамотності дітей. «Десь збільшують кількість годин, десь зменшують. Відповідно, це призводить до гірших результатів.»
Окрім того, викладач зазначає, що нині відчутною є різниця між випускниками сільської та міської шкіл. У останніх представників показники – кращі. А отже, потрібно, аби у сільських школах були фахівці відповідного рівня.
Сьогодні на всіх університетських кафедрах передбачено курс української мови за професійним спрямуванням. Він складає 36 годин. За словами пані Марини, така кількість пар, часом, унеможливлює якісне підвищення культурного рівня студентів.
«Потрібні фахові курси, які будуть підвищувати культуру усного і наукового мовлення у фахівця.»
У 2012-му році експерти Київського міжнародного інституту соціології стверджували, що грамотністю можуть похвалитися максимум 20% населення країни.
І якщо раніше бідність мови відновлювало читання художньої літератури, то сьогодні молодь здебільшого «нечитаюча». Виросло ціле покоління, яке російській мові вже не вчили, а українській ще не навчили, писав Кореспондент.
Читати ще: інакше вчитимуться не лише молодші учні, але й старшокласники. На історії України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами