Свято-Миколаївський собор, що знаходиться на вулиці Руській в Чернівцях і який в народі називають "п'яною церквою" через унікальні куполи, реставрують.
Настоятель храму, отець Октавіан, запевнив журналістів Інформагентства "АСС", що реставратори дотримуються всіх вимог, щоб зберегти унікальність споруди.
Роботи почали ще минулого року, з заміни черепиці, яка давно потребувала ремонту, каже отець Октавіан. Цьогоріч планують відреставрувати центральний купол. Гроші на всі роботи пожертвували віряни.
Нагадаємо, Свято-Миколаївський собор був побудований архітектором І. Нанеску за зразком шедевра румунського середньовічного зодчества - королівської церкви середини XIV століття - Куртя-де-Арджеш. За оригінальні "кручені" куполи прозвана "п'яної церквою". За радянських часів собор залишався діючим (це був кафедральний собор і резиденція єпископа), завдяки чому зберігся самобутній інтер'єр.
Існує давня сумна легенда, пов’язана з цією церквою. Вона розповідає про майстрів, що будували храм. Кожен день вони стикались з різними проблемами: то фундамент тріскався, то на ранок все розвалювалось. Старший майстер побачив дивний сон: якщо цій споруді принести в жертву людину, то вони швидко завершать будівництво. Так і зробили – у стіні замурували красуню-дружину одного з майстрів. На ранок була побудована церква, але виявилось, що куполи її перекручені, ніби від мук і болю тієї жінки…
Вражає відвідувачів також два великі дзвони, що були привезені з Трансільванії. Один дзвін важить 948 кілограмів, а інший – 592.
Ще одна цікава особливість – незвичайне місцезнаходження вівтаря. За всіма церковними канонами вівтар має бути напроти входу, тобто на сході. Але Миколаївська церква має вихід на вулицю Руську, тому вівтар розташований на півночі. Погляд всередині церкви привертають розписи на золотому фоні, що надають самобутньому інтер’єру церкви багатства й пишності.
Цікаво те, що на виготовлення іконостасу був оголошений конкурс, у якому переможцем став відомий іконописець з Бухареста Пауль Молда.
Читати ще: Чернівці потребують власних реставраційних майстерень
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами