З 1 травня побутові споживачі газу автоматично перейдуть на річні тарифні плани тих постачальників, які їх обслуговують. Не торкнеться це лише тих споживачів, які вже мали річні контракти, - вони діятимуть до завершення свого терміну. Про це пише ІнформАгентство АСС з посиланням на ВВС.
Упродовж року споживач може відмовитися від річного контракту і перейти на будь-який інший або змінити постачальника.
Вже відомі річні ціни на газ: від 7,88 до 13,5 грн за куб. Деякі компанії за місячними контрактами пропонують нижчі тарифи, адже у річні контракти постачальники закладають ризики зростання цін.
ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» встановила цінник - 13,5 грн за кубометр.
Нові правила дозволяють «Енергоатому» та «Укргідроенерго» продавати електроенергію напряму постачальникам універсальних послуг за двосторонніми договорами, без посередника у вигляді ДП «Гарантований покупець».
З травня отримувачі субсидій повинні будуть подати нову заявку. Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, заявки можна буде надіслати протягом наступних 5 місяців, - онлайн або поштою.
За його ж словами, від травня усі субсидії виплачуватимуть «живими грошима» (до цього -92%).
Але найбільші зміни стосуються тих, кому субсидію не отримати.
«Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку більше 100 тисяч гривень, купуєте нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тисяч гривень — вам субсидію не призначать», - заявив прем'єр, додавши, що «для більшості отримувачів субсидій нічого не зміниться».
Загалом, за роз'ясненням Мінсоцполітики, тепер житлова субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів сім'ї має такі активи або витрати:
Субсидію також не призначать, якщо хтось із повнолітніх членів сім'ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного або якщо за цю людину не сплачено хоча б мінімальний ЄСВ.
Не зможуть отримати субсидію і ті, хто понад 60 днів перебували за кордоном (без службових відряджень, лікування та навчання із відповідними документами).
Крім того, уряд скасував призначення субсидій комісіями органів місцевого самоврядування, - а таких було близько третини.
Попередні обмеження також залишаються в силі.
Отримуйте новини в Telegram
1 травня стартував конкурс «Бюджет ініціатив чернівчан-2021». Чернівчани, які мають активну громадянську позицію, хочуть брати участь в розвитку міста та мають цікаві ідеї, з 1 травня по 15 червня можуть подати свої проєкти для участі в конкурсі.
- громадяни, яким виповнилося 16 років;
- об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ);
- орган самоорганізації населення (ОСН);
- житлово-будівельний кооператив (ЖБК);
- житлово-будівельне товариство (ЖБТ);
- інші громадські організації.
Реєстрація місця проживання в місті Чернівці необов’язкова.
Проєкти повинні бути спрямовані на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяння соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проєктів в усіх сферах життєдіяльності міста. Вимоги до проєктів зазначені в Положенні на сайті Чернівецької міськради.
Проєкти за обсягом фінансування розподіляються на великі громадські (з обсягом фінансування від 500 тисяч гривень до 1,5 мільйона гривень) та малі громадські (обсяг фінансування від 50 тисяч гривень до 499 999 гривень).
З 1 травня комунальне підприємство «Містосервіс» як правонаступник КЖРЕП № 4, КЖРЕП № 5, КЖРЕП № 6, КЖРЕП № 9, КЖРЕП № 11, КЖРЕП № 14 та КЖРЕП № 17 розпочинає роботу з надання послуг з управління багатоквартирними будинками. Як повідомив ІА АСС Ярослав Кушнірик, перший заступник директора ДЖКГ Чернівецької міської ради, «підприємство створюють для того, щоб воно конкурувало з приватними управлінськими фірмами і надавало якісні послуги. Таке завдання і стоїть для керівника. У мешканців відтепер буде вибір».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами