Заслужений юрист України Борис Руснак каже, у зв’язку із децентралізацією чиновники планують чимало змін. Та нерідко українське законодавство цьому заважає.
Борис Руснак, заслужений юрист України: «В нас по - перше, нормативної бази недостатньо, потрібно прийняти закон про адміністративно-територіальний устрій – його немає, потрібно внести зміни до Конституції – вони поки не внесені, прийняли навпаки третьорядний закон про добровільне об’єднання територіальних громад Який визначає процедуру об’єднання, як об’єднатись. А немає закону, який би зобов’язував об’єднати. Тобто мали б бути параметри, що адміністративно-територіальна одиниця має мати таку то територію, стільки –то населення, таку – то інфраструктуру, того немає».
Тож аби українці мали змогу святкувати День діючої конституції, а не просто існуючої, необхідно її змінювати. І до цієї роботи має долучатися якнайбільше експертів.
Тарас Прокоп, громадський активіст: «Наразі потрібно все-таки затвердити, внести ті зміни в Конституцію із загальним, широким обговоренням і зробити їх такими, щоб вони були стабільними на багато років вперед. Щоб у нас не було потреби через 5 років знову вносити зміни до Конституції, тому дискусія, що саме потрібно змінити – вона нагальна».
Михайло Павлюк, депутат Чернівецької обласної ради: «Такі круглі столи, експертні обговорення, де є депутати місцевих рад, політологи, експерти, юристи, з іншого – представники громадських організацій, які безпосередньо на низах спілкуються з громадою, дуже важливе – бо це дозволяє уникнути багатьох міфів і стереотипів».
Та не менш важливо, кажуть експерти, мати офіційні документи, які гарантуватимуть, що на рішення, які приймаються на таких обговореннях, зважатимуть. Тож змінювати беруться не лише конституцію, а й статут міста.
Оксана Ващук - Огданська, експерт з права: «Наприклад такі, як громадські слухання, місцеві ініціативи, загальні збори в нині діючому статуті написані некоректно і багато в чому. Щоб, наприклад, ініціювати проведення громадських слухань для мешканців – це як біг з високими перешкодами. Потрібно назбирати 500 підписів. Згодом пройти складну процедуру реєстрації, узгодження з працівниками, можливо, їхнє питання. можливо, буде винесено на громадське слухання».
Різноманітних недоліків, які заважають Україні розвиватись чимало, та фахівці переконані, що завдяки активним громадянам українське законодавство таки приведуть до ладу. І тоді ми матимемо Конституцію, якою будемо гордитись.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами