Безшумні, антивандальні, і головне, дешеві – у Чернівцях почали встановлювати нові люки. Пластмасові.
Володимир, чернівчанин: «Ці металоломщики, вже люди хворі. Від цього металолома. Вони готові всьо вкрасти»
Чернівчанин Володимир скаржиться: на вулиці, де він живе вже кілька десятків років, постійно крадуть люки. Нерідко, коли повертається додому, у темряві натрапляє на дірки в дорозі. Тому коли встановили нові – пластмасові люки, зрадів.
Володимир, чернівчанин: «Часто буває, ночами хожу, то мені приходиться. То я впевнено йду, бо знаю, що люк закритий».
Ідею замінити чавунні люки на пластмасові перейняли від Вінниці: там їх встановили вже давно. Позбутись чавунних люків вирішили через те, що вони дуже шумлять і їх часто крадуть.
Роман Глущак, в.о. головного інженера КП «Чернівціводоканал»: «Питання з металевими люками дуже актуальне. Тому що металеві люки часто виходять з ладу, при наїзді важкої техніки вони ламаються. Розкрадання люків. Є такі факти. Вивчаючи досвід наших колег з вінницького водоканалу, які встановлюють люки з полімерних композитів, ми дійшли висновку, що нам теж треба впроваджувати це в Чернівцях, встановлювати такі люки».
До того ж, пластмасові люки дешевші: наприклад, один чавунний коштує 1200 гривень, тоді як пластмасовий – лише 600.
Роман Глущак, в.о. головного інженера КП «Чернівціводоканал»: «Ці люки випускаються в різних напрямках, тяжкої серії, які ставляться на проїжджих частинах, середньої серії, які ставлять в міжбудинкових проїздах і легкої серії, які ставлять на тротуарі. Економія получається десь в два рази по затратній частині, і монтування, то саме. Ну, кошти економляться».
В якості експерименту працівники «Водоканалу» встановили такі люки на кількох вулицях: комунальники хочуть спочатку випробувати їх та прослідкувати, як вони реагуватимуть на різні навантаження та температури. Якщо експеримент пройде успішно, у місті невдовзі замінять іще більше люків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами