На початку червня МОЗ України затвердило тимчасові рекомендації – як працювати на ринках в умовах карантину (постанова №34 Головного державного санітарного лікаря), пише ІА АСС. Зокрема, там чітко вказано, що на ринки допускаються особи, які пройшли температурний скринінг та перебувають у респіраторах чи масках, котрі прикривають рот та ніс. Втім, щодня кожен з нас може бачити, як цими вказівками нехтують люди.
«У нас 10 тисяч підприємців, а контролерів тільки 60. Ми щодня перевіряємо, нагадуємо, переконуємо. Гучномовець не вимикається, але люди вчиняють, як їм хочеться. Тому наші працівники, фахівці з управління Держпроспоживслужби та поліція проводять спільні рейди і більш доступно пояснюють, - коментує директор МКП «Калинівський ринок» Ігор Маслянчук. - Більше порушників серед відвідувачів. Підприємці намагаються ретельніше дотримуватись усіх норм. Але поки що найбільш дієвий спосіб впливу – штрафувати. А як інакше донести інформацію?.. Та як тільки ми відвертаємось, часто люди знов беруться за своє – і знімають маски».
Наші новини є у Facebook
За інформацією ГУ Держпроспоживслужби у Чернівецькій області від травня цього року на Калинівському ринку склали 15 протоколів про порушення протиепідемічних заходів. Сума штрафів становить майже 6,5 тис. грн. Наразі всі вони вже оплачені.
«Ми буваємо на Калинівському ринку мінімум раз на тиждень. Останній раз відвідували базар у суботу. Оштрафували трьох суб’єктів господарювання. Якраз було порушення маскового режиму. За 9 місяців вже всі мали б усвідомити, що ігнорування карантинних обмежень збільшує статистику захворюваності, - розповідає Наталя Проданик, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чернівецького міського управління Держпродспоживслужби області. – Здебільшого обмежуємось рекомендацією чи пропозицією. А от із злісними порушниками розмова закінчується штрафом. Це суми від 17 до 425 грн. Ми пишемо протокол, а головна санітарна лікарка міста визначає розмір стягнення. Зазвичай це максимальні 425 грн. Одні сприймають це як належне, інші – сваряться. Пояснюють, що забули вдягнути, просять вибачення, надалі будуть уважніші. Бо ж якщо у людини є маска, але приспущена, то штрафувати ми не можемо, лише рекомендуємо прикрити ніс та рот».
Читати: Нові карантинні обмеження: що зміниться для українців з 19 грудня
Разом з тим ВООЗ наголошує: тільки маска не може захистити від вірусу. Важливо дотримуватися дистанції, уникати великого скупчення людей, чхати та кашляти в лікоть чи одноразову хустинку, добре провітрювати приміщення. Важливо ретельно мити руки до та після використання маски, а також правильно її одягати, носити, знімати та прати (тканинну) / викидати (медичну).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Браво.