У Хотині створюють справжній дендрологічний парк з великою колекцією ексклюзивних насаджень, хвойних та квітучих дерев, пишуть Хотинські вісті.
Майбутній дендрологічний парк, орієнтовною площею 5 гектарів, уже налічує більше ста видів різноманітних насаджень. Є дерева та кущі, які занесені до Червоної книги. Є рослини, що ростуть лише в Америці та Азії, дерева, які живуть навіть тисячу років.
Створює дендропарк Віталій Чинчик разом зі своєю родиною.
«Мандруючи світом, як альпініст, я чимало побачив і зробив висновок: у нас – «золота» земля, чудові кліматичні умови, - розповідає Віталій Чинчик. - Одного разу, коли я був тут у батьків, гуляючи околицями фортеці, натрапив на цю депресивну територію. Чому депресивну? Бо ні води, ні газу тут не було, родючої землі немає – лише глина, а з дерев – тільки занедбані і старі горіхи та сливи. Тоді і подумав, що на цих пагорбах можна створити дендропарк із туристичною інфраструктурою для екологічного відпочинку. Це було приблизно років 20 тому».
Віталій із братом викупили чотири господарства та почали працювати над втіленням задуму в життя. Тут планують створити три зони відпочинку, розташовані на території дендрологічного парку.
Для створення справжнього дендропарку на такій території потрібно виростити приблизно три тисячі рослин. Віталій за однією з освіт – біолог, тому насадження вирощує власноруч із насіння у спеціальних розсадниках.
Читайте ще: Подорож Буковиною: неповторні місця, які надихають
«Маю рослини з Китаю, Північної Америки, Японії та Середньоземномор’я. Зокрема це: секвойя дендрон, метасеквойя, секвойя вічнозелена. Таких дерев є усього 3 види у світі, і усі вони будуть представлені у нашому дендропарку, – запевнив чоловік. – Є падуб колючий, який у західному світі рахується саме тим кущем, з якого був зроблений колючий вінок у Ісуса Христа. Також є кедр карпатський – Червонокнижна рослина, що практично зникає».
У розсаднику на Хотинщині також висадили тис ягідний, що росте до тисячі років, сосну арігонську, карпатський ялівець із Чорногірського хребта, а також кущі самшиту. Ростуть також рододендрони, які Віталій колись привіз із Кавказу.
Загалом, у дендропарку вже більше тисячі рослин, а планується посадити ще кілька тисяч. Зокрема, тут багато хвойних дерев. За словами Віталія, їх цілком вистачає, щоб очистити повітря на території майже всього Хотина.
Ростуть також уже доволі великі буки червоні, лавровишні, платани, їстівні каштани, ведмежа ліщина, кедри Карпатський та Каліфорнійський, сосна чорна, модрина японська і навіть кавові та тюльпанові дерева, магнолії.
Вам буде цікаво: Буковина потрапила в ТОП-5 областей з найбільшими заповідниками
Родзинка дендропарку – лабіринт Соломона. Тут висаджено 550 кущів самшиту, які підростуть і дадуть змогу туристам блукати ними у роздумах.
Віталій Чинчик хоче, аби у дендропарку безкоштовно проводили відкриті уроки з біології для учнів шкіл місцевої громади.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами