Протягом останніх двох місяців у Чернівецькій області, завдяки скоординованим зусиллям медиків та донорів, вдалось врятувати пацієнта з розшаровуючою аневризмою аорти. Про це повідомляє Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
– Відчуття дежавю. Вдруге за короткий час на Буковині трапився екстрений випадок. На цьому тижні до ЛШМД – Університетської лікарні знову госпіталізували пацієнта з розшаровуючою аневризмою аорти. Екстрений стан не дозволяв хворого транспортувати далі, тож йому надавали медичну допомогу на місці. З Національного інституту хірургії і трансплантології прилетіли хірурги проводити операцію. Для хірургічного втручання було необхідно чимало донорської крові ІІІ групи (Rh+) – 15 гемаконів еритроцитної маси та 3 літри плазми. Завдячуючи донорам, які перед тим здали кров у нашому Центрі, та мешканцям Новоселицького району, котрі взяли участь у Дні донора, що відбувся в тамтешній лікарні незадовго до цього випадку, у нашому закладі була достатня кількість компонентів крові потрібної групи. Тож змогли забезпечити екстреного пацієнта, – розповідає головний лікар Чернівецького обласного центру служби крові, провідний експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА зі спеціальності «Трансфузіологія» Анжеліка Каланча. – Фактично за один раз видали тижневий запас донорської крові однієї з груп. Фахівці Центру підрахували, для того, аби отримати цю кількість компонентів крові, знадобилось близько трьох десятків донорів. Зважаючи на сезонний дефіцит компонентів крові, запрошуємо всіх охочих буковинців долучатись до донорського руху.
Читайте ще: Лікар-анестезіолог з Буковини здав 50 літрів крові
– Наразі стан пацієнта задовільний. Він знаходиться у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії. Прогноз позитивний, тож вже за декілька днів плануємо перевести його в інше відділення, – повідомляє заступник головного лікаря з медичної частини ЛШМД – Університетської лікарні Вадим Ступницький.
Як відзначає фахівець, пацієнт був госпіталізований у дуже важкому стані. Врятувати його вдалось тільки завдяки скоординованої роботи усіх служб системи охорони здоров’я, а також за участі висококваліфікованих місцевих і столичних спеціалістів.
– Також важливо було забезпечити пацієнта необхідною кількістю донорської крові. При таких операціях відбувається велика крововтрата, до 5 літрів і більше. Тож без потрібного запасу компонентів еритроцитної маси і плазми оперативне втручання не проводять. Відтак, порятунок став можливим і завдяки донорам, і завдяки активній роботі працівників Центру служби крові. Зважаючи на те, що лікарня ургентна, постійно співпрацюємо із трансфізіологами й за потреби отримуємо необхідну кількість донорської крові, якою значною вона не була б, – додає В. Ступницький.
Вам буде цікаво: Потрібна кров. Особливо, друга позитивна та третя негативна група
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами