В Україні хворі онкопацієнти переривають лікування, відтерміновують курси препаратів, шукають медикаменти за кордоном та на чорному ринку, бо хімієтерапії немає в лікарнях, про це йдеться у матеріалі ТСН, пише Медіа агентство АСС.
Відомо, що перебої з хімієтерапією за державний кошт почалися в кінці минулого 2022 року. В «Медзакупівлях» кажуть, що війна вплинула на логістичні ланцюжки - це призвело до проблем з постачанням ліків.
Отримуйте новини в Telegram
Перші проблеми з препаратами онкопацієнти відчули на початку літа, піку проблема досягла наприкінці 2022 року і нині онкохворі змагаються за право лікуватися. Хворі на рак шукають препарати по всій Україні, йдеться в матеріалі.
Журналісти Медіа агентства АСС з'ясували, яка ситуація із забезпеченням препаратів для хімієтерапії у Чернівецькій області.
Щомісячно в стаціонарі Буковинського клінічного онкологічного центру отримують хімієтерапію близько 1000 пацієнтів.
Як повідомили нам в адміністрації Буковинського клінічного онкоцентру, на даний час центр лише частково забезпечений хімієпрепаратами.
Як відомо, медустанова отримує хімієпрепарати за наказами МОЗ України згідно з розподілом ліків закуплених за кошти Державного бюджету. Проте, пацієнтам не заборонено купувати ліки за власний кошт.
Наші новини є у Facebook
На кінець 2022 року Буковинський клінічний онкологічний центр отримав близько 50 % хімієпрепаратів від запланованого надходження.
Відтак, в онкоцентрі виникали потреби у відтермінуванні спеціального лікування онкохворих.
На даний час в Чернівецькій області існує потреба в хімієпрепаратах.
Для розв'язання цієї проблеми Буковинський онкоцентр постійно повідомляє про необхідний перелік Департамент охорони здоровʼя Чернівецької ОВА, кажуть в адміністрації центру.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами