В Україні з 29 липня стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця
Рівень вакцинації проти дифтерії досить низький. Як розповідають чернівецькі лікарі у місті провакциновано всього 30% дорослого населення. Це може нести загрозу спалаху хвороби серед населення. Щоб уникнути цього МОЗ планує досягти рівня вакцинації у 95%.
Читати також: Українці найбільше не довіряють щепленням
Проти дифтерії мають вакцинуватися не лише діти — у 2,4,6, 18 місяців та 6 років. Починаючи з 16 років та кожні 10 років дорослі повинні повторювати цю процедуру. Треба зауважити, що вакцина — комплексна, тобто людина одразу вакцинується від дифтерії та правця, запевняє лікарка-імунолог Чернівецької дитячої поліклініки Аліна Дашкевич.
"Зараз літній період, багато людей можуть отримати травми(на водоймах, в лісі, на дачах, тощо). Невакциновані ризикують бути зараженими правцем! Слід також пам'ятати, що в період з 1991 по 1998 роки в Україні від дифтерії померло близько 700 людей! А спалахи дифтерії можуть повторюватися кожних 10 років", - розповіла лікарка.
Починаючи з 2008 по 2016 рік у лікарнях зовсім не було вакцин для дорослих від дифтерії. Наразі лікарні забезпечені на весь рік, тому проблем з цим не виникне, запевнила Аліна Дашкевич.
Читати ще: Відтепер вакцини від кору безкоштовні для дорослих
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами