Чернівці називають «Малим Віднем» – містом людей і книжок. Банально, але, відвідавши його, ви закохаєтесь у це місто. Пам'яток тут чимало, і дійсно важко визначитися з місцями, які варто відвідати у Чернівцях. На допомогу прийшов сайт IGotoWorld.com. Ми зібрали все найцікавіше та найгарніше в цьому прекрасному куточку України, який буквально дихає історією.
Резиденція митрополитів Буковини та Далмації
Першим місцем, яке необхідно відвідати в Чернівцях, є, безсумнівно, архітектурний шедевр – резиденція митрополитів Буковини та Далмації. Над її будівництвом трудилися найкращі віденські, чеські, буковинські майстри. Головним архітектором проекту став чех – Йозеф Главка. На сьогодні колишня резиденція використовується як головний корпус Чернівецького національного університету. Будівля стала впізнавана, часто з'являється у кінострічках. Кожен, хто побуває у місті, повинен її відвідати.
Парк імені Юрія Федьковича
Поблизу головного корпусу Чернівецького національного університету розташований парк імені Юрія Федьковича. Він є чудовим зразком садово-паркового мистецтва. Парк був засаджений ще за правління імператора Франца Йосифа. На сьогодні він займає чималу територію й служить чудовим місцем для відпочинку.
Джерело фото: panoramio.com.
Театральна площа
Оцінивши красу колишньої резиденції та парку, можна сміливо рухатися далі. Одним із улюблених місць відпочинку гостей та мешканців міста є Театральна площа. Зелень навкруги так і буяє. Головною родзинкою площі є Чернівецький театр імені Ольги Кобилянської. Німецький письменник Георг Гайнцен відзначав: «Чернівецький театр – то пам'ятник обізнаним з культурою чернівчанам, які понад усе боялись набути репутації провінції і палко прагнули ні в чому не поступатися шановному метрополю Відню».
Джерело фото: wikipedia.org, автор – Edward_Tur.
Брати-близнюки
Із площі Театральної одразу видніються дві цікаві будівлі, схожі як дві каплі води. У народі вони отримали неординарну назву будинки-близнюки. Знайдіть 10 відмінностей!)
Джерело фото: pogliad.ua.
Вулиця Ольги Кобилянської
Вулиця Ольги Кобилянської – головна пішохідна вулиця Буковини. Це місце є самісіньким серцем Чернівців, воно переповнене крамницями, затишними кав’ярнями, ресторанами, сувенірними лавками. Тут поєднуються різноманітні епохи, кожна будівля дихає своєю неповторною історією. Мешканці міста стверджують, що вулицю Кобилянську підмітали букетами троянд і навіть забороняли сюди ходити у брудному взутті. І поки все місто спало, двірники мили бруківку милом. Саме на цій вулиці є комфортабельний хостел, і далеко йти не треба.
Джерело фото: tcb.vn.ua.
Краєзнавчий музей
Якщо ви хочете познайомитися дуже близько із Буковиною, відчути дух минувшини, дізнатися її історію, то це місце точно для вас. На вулиці Кобилянської розташувався Обласний краєзнавчий музей, за масштабами найбільший на території Чернівецької області. Тут ви зможете прослідкувати важку долю Буковини, яка постійно переходила з рук в руки. Експозиції поділені за хронологічними рамками: від найдавніших часів до сьогодення. Особливо цікаві періоди часів Молдовського князівства, Австрійської імперії. Одним словом, ви однозначно дізнаєтесь щось нове і корисне.
Джерело фото: bigfoto.in.ua.
Аптека-музей
Оскільки ви вже гуляєте по вулиці Кобилянської, то варто зайти до ще одного маленького музею – аптеки. Подібні музеї в Україні є тільки в Києві та Львові, а третій у Чернівцях. Історія аптеки розпочалася ще на початку 20 століття – 1903 року. Цікавим є те, що це єдина аптека в місті, де по сьогодні виготовляють лікарські форми на замовлення. Це одне з місць, яке варто побачити у Чернівцях на власні очі.
Джерело фото: videnovum.com, автор – Oleg Kupriets.
Кафедральний собор Святого Духа
За проектом австрійського архітектора А. Ролля у Чернівцях було побудовано собор Святого Духа у стилі італійського ренесансу. Вже понад 150 років він виступає однією із головних окрас міста. Над зведенням церкви працювали найкращі тогочасні фахівці. Не пошкодуйте і ви часу відвідати у Чернівцях цю красу. Під час Радянського Союзу храм переживав важкі часи, тут розміщувався склад. Але все ж собор Святого Духа вистояв, переживши нелегкий період, і сьогодні радо приймає мешканців та гостей міста. Перед собором встановлено пам’ятник першому митрополиту Буковини та Далмації Євгену Гакману.
Джерело фото: ukraine3d.com.
Площа Турецька криниця
Щоправда, від недавніх часів ця площа носить нове ім’я – пл. Пресвятої Марії. Це місце існує вже декілька століть і ще пам'ятає ті легендарні часи, коли Османська імперія наводила жах на всю Європу. На площі знаходиться найдавніший на території Буковини колодязь, який був споруджений турками. Із криницею пов’язується легенда про невзаємне кохання турецького паші до української дівчини. Паша запропонував дівчині стати однією із його дружин, а та йому відмовила. Турок, зустрівши ще раз українку, підійшов до неї, а та кинулася в криницю і втопилася. Ось така легенда вже кілька століть передається з вуст в уста. Також на площі Турецькій знаходиться храм Успіння Марії.
Джерело фото: times.cv.ua.
Чернівецький скансен
На околиці міста розташований Чернівецький обласний музей архітектури та побуту. На території скансену відтворено всі особливості краю, перевезені буковинські поселення 19 – початку 20 століття. Ви зможете тут подивитися на церкву, кузню, корчму і не тільки. Регіональні особливості чітко видно на кожному об’єкті. Працівники музею зібрали унікальні матеріали і посилено розширюють експозицію. У скансені проводяться різноманітні розважальні заходи.
Джерело фото: bukovina-museum.com.
Костел Пресвятого Серця Ісуса
В Україні не часто можна побачити будівлі у стилі неоготики, але в «Малому Відні» це можливо. Костел Пресвятого Серця Ісуса якраз виконаний за правилами неоготики. Храм був споруджений на замовлення ордену єзуїтів наприкінці 19 століття. Сюди привезено орган із Німеччини, який коштував шалені гроші. А із Шотландії доставили три дзвони і найбільший з них назвали «Серце Ісуса». На сьогодні храм перебуває у власності римо-католицької громади, і тут ведуться реставраційні роботи.
Джерело фото: old.dyvensvit.org, автор – Юлія Шкварчук.
Серце кохання
Якщо ви шукаєте романтичне місце в Чернівцях, то вам підійде Серце кохання, яке знаходиться у парку імені Шевченка. Ця локація на правду для закоханих парочок. На пам’ятнику висить табличка із написом «Це серце я присвятив коханiй i всiм закоханим свiту».
Джерело фото: photolama.com.ua.
Центральна площа
Головною площею Чернівців є Центральна. Все політичне життя в основному відбувалося тут, бо саме на цій площі розмістилася ратуша. Для кожного міста в давнину ратуша мала особливе значення, її поява знаменувала набуття магдебурзького права – права на самоврядування. Цю пам'ятку важко не побачити у Чернівцях, адже вона знаходиться у самісінькому серці міста.
Джерело фото: wikipedia.org, автор – Edward_Tur.
Також на площі впадає в очі будівля Художнього музею, яка зведена на зламі 19–20 століть у стилі віденського модерну. У середині музею представлена експозиція творів буковинських художників, деяким полотнам по двісті років. Із Центральної площі простягаються вузенькі вулички, якими так і хочеться пройтися.
Джерело фото: kpvitase.com.
Будинок-корабель
Неординарний за формою будинок розмістився на перетині вулиць Головної та Шолом-Алейхема. Дотепер місцеві жителі називають його «шифа», що в перекладі з німецької означає «корабель». Будинок-корабель є одним із перших кам'яних будинків, зведених наприкінці 19 століття, і своїм виглядом нагадує справжній морський корабель.
Джерело фото: travel.tochka.net.
Ботанічний сад
Не так багато міст може похвалитися наявністю ботанічного саду, а ось Чернівці входить до списку тих, хто може, бо місцевий сад є одним із найстаріших в Україні. Це природоохоронна територія, яка належить Чернівецькому національному університету і розташована за адресою: вулиця Федьковича, 11. Перші саджанці були висаджені тут ще в 1877 році. Найгарніше ботанічний сад виглядає навесні, коли розцвітають магнолія, конвалії, тюльпани й інші квіти. Тут знаходяться рослини, «батьківщиною» яких є тропіки та субтропіки, є власний гербарій і насіннєва лабораторія.
Джерело фото: kidsonly.com.ua.
Український дім
Історично так склалося, що в Чернівцях більшість населення становили румуни та німці, а ось українці перебували у меншості і мусили відстоювати свою ідентичність. Так, за сприяння активного громадського товариства «Руська бесіда» створюється Український народний дім. Сама ж будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Джерело фото: commons.wikimedia.org, автор – Edward_Tur.
«Чорний квадрат»
Малевича У Чернівцях встановлено єдиний у світі пам’ятник «Чорному квадрату» Малевича. Автором інсталяції виступив місцевий митець Анатолій Федірко, який є великим шанувальником творчості Казимира Малевича. На власні очі пам’ятник-інсталяцію ви зможете побачити на площі Філармонії.
Джерело фото: day.kyiv.ua.
У Чернівцях можна чудово провести час, поринути у світ «Малого Відня». Сподіваємось, ми допомогли вам у вирішенні питання «Що цікавого відвідати у Чернівцях?».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами