Візерунки на куполі — декоративні. Прихованого змісту у них шукати не варто.
Тиждень художники зі Львова працювали над куполом колишньої радіолокаційної станції "Памір". Митці перетворили його на велетенську писанку. Про те, як обирали орнамент та із якими труднощами зіштовхнулися, журналістам ІА "А.С.С." розповів художник Ярема Стецик.
"До орнаментів, які зараз на писанці, варто відноситися як до декору. Ці візерунки не несуть якоїсь конкретної ідеї, вони прикрашають купол. Ми намалювали солярні знаки. Значення кожного можна знайти, наприклад, в Інтернеті. Більш глибокого сенсу ми не передбачали. Виходили з того. що фізично могли відтворити".
"Працювати було дуже важко. Погода різко змінювалася. Ми малювали на драбині і деколи дув настільки сильний вітер, що з неї нас просто здувало. Ми не були готові. Взагалі, на початках ми планували розмальовувати інший купол. Та обладнання, яке нам привезли, не підійшло. Тому довелося швидко трансформувати усі наші ідеї під інший купол".
"Це був експеримент, аби подивитися, як протримається фарба. Зараз, я вважаю, необхідно провести інтелектуальну роботу. Подумати, як ми можемо цей візерунок удосконалити, взяти до уваги усі аспекти роботи: транспорт, техніка, розмір, висота і об'єм купола, фарби. Навесні, певно, поїдемо перевіряти, як тримається фарба. Вже тоді, на основі свого досвіду, будемо працювати над удосконаленням писанки. Я вважаю, що це не обов'язково повинна бути писанка. Можна було б розмалювати купол, наприклад, у шапку. Подумати, як його гарно оформити, домалювати помпон наверху. Зараз нам потрібно більше часу витратити на дослідження".
Читайте також: Між небом і землею: зворушливе освідчення на горі Томнатик (ФОТО).
Тож до наступної весни писанка збереже свій теперішній вигляд. Гості фестивалю кажуть, візерунок непоганий. Та, якщо придивитися, видно низку недоліків. "Побачив декілька ромбів "скошених", десь протекла фарба. Найбільше здивувало, що надписи накшталт "Тут була Юлія" залишили і фарбу нанесли просто на них", — розповідає чернівчанин Валентин.
Інші матеріали: Писанку на "Памірі" створювали в екстремальних умовах (ВІДЕО).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами