Свій початок йога, як елемент мистецтва, самовдосконалення і внутрішнього розвитку, бере з Індії. Джерела цієї культури сягають дві з половиною, три тисячі років тому. Першим хто описав йогу системно є Патанджалі, можна сказати, що він є автором трактату Йога-сутри, де описуються вправи, які допомагають підтримувати життєву енергію всередині людини.
Йогу можна назвати медитацією, розповідає Медіа агентству АСС реабілітологиня та професійна викладачка йоги, засновниця йога-центру «Сур'я» у Чернівцях Людмила Померанцева.
Йога, як і будь-яка наука, розвивається, з'являються нові концепції всередині самої йоги. Сучасна йога відрізняється від тієї, яка була на початках, тому що вона вже відповідає потребам сьогодення.
Йога - це реальний і практичний метод, який дозволяє наповнити наше життя сенсом. Вік для занять йогою взагалі немає значення, наголошує Людмила Померанцева.
Викладачка розповідає, що у центрі є групи для різних вікових категорій: дитячі групи, групи, де займаються люди яким більш як 60 і, навіть, 70 років. Обмежень для занять немає, це не спорт, де важливі фізичні досягнення, тут люди приходять займатись зі своїм тілом, яке їм дано від природи.
На фото - заняття з йоги у дворику ратуші у Чернівцях, присвячене Міжнародному дню йоги.
«Я зустрічала людей у Чернівцях, які займалися йогою або, скажімо, нею цікавилися ще в 80-х роках. Люди займалися нею за книгами, які приховували, адже йога офіційно була заборонена радянською ідеологією, як щось чуже», - каже Людмила Померанцева.
Популярності у Чернівцях йога набрала у 2000 роки. Тоді ж заняттями з йоги зацікавилась і Людмила Померанцева. Зараз вона займається безперервно йогою вже 20 років і навчає охочих у йога-центрі.
Професійна викладачка та реабілітологиня розповідає, що заняття з йоги стали важливими і під час повномасштабної війни. До центру звертаються багато внутрішньо переміщених осіб та військових, які знаходять у йозі моральну підтримку, психологічне розвантаження.
«У нас займались декілька сімей з Маріуполя, які вибралися в буквальному сенсі з пекла, і ось я вам хочу сказати, що йога багатьом з них дуже допомогла. У мене був такий фідбек, людина з того ж Маріуполя підійшла і сказала, що тільки завдяки нашим заняттям, вона витримала те емоційне, психологічне навантаження і завдяки йозі продовжує триматись. У нас займались, займаються військові. Кілька тижнів тому до нас приєднався військовий, він прийшов, побачив нашу об'яву, що в нас є відкрите заняття і приєднався до нас і далі планує. Військовим подобаються заняття, але не завжди в них на це є час», - поділилась з журналістами МА АСС Людмила Померанцева.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами