У міській раді затвердили перелік собак, яких забиратимуть до МКП "Притулок для тварин", якщо власники не дотримуються правил утримання домашніх тварин. Про це на свой сторінці у Facebook повідомив директор МКП "Притулок для тварин" Василь Виноградов.
"Спершу заберемо тварин зі списку, які без власників розгулюють містом. Бо вони провокують агресивну поведінку інших собак. Ніякої грубості з нашої сторони не передбачається. Ми не будемо присипляти тварин. Ми спочатку попередимо власників, потім — штраф", повідомив Василь Виноградов журналістам ІА АСС.
Читайте також: У притулку для тварин немає місця вуличним собакам. Працівники просять допомогти облаштувати вольєри.
Також відловлять собак, чиї власники не виконують своїх обов'язків. Зокрема:
— Вигулюють собак без повідка і намордника у невизначених спеціально для цього місцях.
— Приводять тварин (крім тварин супроводу — собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об'єктів громадського харчування, освіти та культури, на територію дитячих майданчиків, інші місця загального користування тощо.
— Жорстоко поводяться з тваринами, залишають бездоглядними. Наносять тваринам побої, травми.
— Утримують домашніх тварин в приміщеннях спільного користування житлових комплексів (під’їзди, горища, підвали та інше).
До МКП "Притулок для тварин" забирають собак, на яких скаржаться містяни. Тварин, що належать до перелічених порід, відловлюватимуть без попередження:
1. Акіта–іну.
2. Американський бульдог.
3. Американський стафордширський тер’єр.
4. Англійський мастиф.
5. Аргентинський дог.
6. Бельгійська вівчарка.
7. Бернський зенненхунд.
8. Бордоський дог.
9. Бразильська філа.
10. Бульмастиф.
11. Бультер’єр.
12. Доберман.
13. Кавказька вівчарка.
14. Кане корсо.
15. Мастіно неаполетано.
16. Московська сторожова.
17. Німецька вівчарка.
18. Німецький дог.
19. Перо преса канаріо.
20. Південноруська вівчарка.
21. Пітбультер’єр.
22. Різеншнауцер.
23. Родезійський ріджбек.
24. Ротвейлер.
25. Середньоазіатська вівчарка.
26. Тосаіну.
27. Чорний тер’єр.
28. Німецький боксер.
29. Фокстер’єр.
30. Ягтер’єр німецький.
31. Метиси вищезазначених порід з явними фенотипічними ознаками.
Також Василь Виноградов повідомив, що, у випадку, коли власники собак порушують свої обов'язки, очевидці можуть звернутися до полісменів. Ті накладуть штраф та зв'яжуться з МКП "Притулок для тварин".
Інші новини: Собак у Чернівцях найбільше поблизу багатоповерхівок та смітників,-волонтери.
Довідка:
Власники домашніх тварин зобов'язані:
— Реєструвати (перереєструвати) домашніх тварин віком від двох місяців і старше у загальній електронній базі даних домашніх тварин м. Чернівців.
— Тримати сторожових собак на прив'язі і спускати їх з прив'язі лише в закритих дворах з висотою огорожі, що виключає можливість втечі; про наявність таких собак застерігати написом при вході та по периметру об'єкта або території.
— Виводити собак на сходи, у двори, інші місця загального користування лише на повідку з прикріпленим до нашийника особистим номерним знаком, а потенційно небезпечних собак та собак, що визнані небезпечними (додаток 4), обов'язково на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку.
— Не допускати забруднення екскрементами тварин приміщень, сходових площадок та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях.
— Прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах багатоквартирних будинків, ліфтах, на сходах та інших місцях загального
користування. Ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів.
— У разі неможливості подальшого тримання тварини передати її у власність іншої особи або здати до підприємства, уповноваженого у сфері поводження з домашніми тваринами в м. Чернівцях або притулків для тварин;
— Негайно повідомляти заклади охорони здоров'я і ветеринарної служби про випадки укусу або травмування твариною людини або іншої тварини, а також доставляти у ветеринарну установу тварин, які покусали людей чи інших тварин або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування впродовж 10 днів, а покусаних тварин - для огляду і лікування.
— Надавати тварин для проведення щорічного щеплення проти сказу, огляду, діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та обробок, на вимогу посадових осіб державних органів ветеринарної медицини та житлово-комунальних організацій незалежно від форм власності та підпорядкування.
— Забезпечувати своєчасне щеплення проти сказу собак, котів та інших тварин.
— Регулювати приплід власних тварин, у тому числі шляхом стерилізації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами