Сума збитків АТ «Чернівцігаз» у 2019 році сягне 216,1 млн. грн. Це на 11% більше, ніж у 2018 році, повідомляють у газовій компанії.
"За час дії збиткового тарифу та за вісім місяців поточного року сума збитків компанії становить 500 млн. грн. Спровокована НКРЕКП фінансова криза призвела до того, що у Чернівецькій області нараховується 299 газорегуляторних пунктів, які вичерпали свій технічний ресурс, а довжина повністю зношених газопроводів складає майже 424 км", - йдеться у повідомленні.
Основна проблема нового опалювального періоду – зношеність газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності.
У «Чернівцігаз» кажуть, що через збитковий тариф зарплати у працівників підприємства суттєво нижчі ринкових і заморожені на рівні 2016 року. Це спричиняє значний відтік кадрів. За 9 місяців 2019 року з компанії звільнився 161 працівник, а за весь 2018 рік – 163 працівники.
"Діючі тарифи на розподіл газу з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Тарифний колапс – головна загроза нового опалювального сезону", - пояснюють у АТ "Чернівцігаз".
Читайте також: Близько 46 тисяч будинків на Буковині можуть залишитись без тепла
За словами фінансової директорки компанії Олесі Гомольської, збиткові тарифи на розподіл газу та недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 3 роки їх дії збитки компанії склали 284,4 млн гривень, а всього по галузі - 20 млрд гривень.
"Вихід – один: усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижчі необхідного рівня", - каже директорка.
У зв'язку з цим «Чернівцігаз» наполягатиме у НКРЕКП довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня, компенсувати операторам ГРМ понесені збитки та затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ упродовж всього року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами