Шкідливе повітря у школах та медичних установах. Через неякісну вентиляційну систему, відвідувачі цих установ нерідко здобувають недуги, найчастіше алергічні та органів дихання. У Чернівцях вже розпочали боротись з цією проблемою.
Мати школяра, Інна Татарин, називає одну з причин, чому, на її думку, учні під час навчання досить часто хворіють.
Інна Татарин, мати школяра: «Сидить 30 дітей в класі і приміщення дуже сильно нагрівається, і виходять на перерву, де за цей час відкривалися кватирки, аби нікого не було. діти з гарячого повітря виходили у прохолодне. Перепад температур, він є дуже небезпечним для здоров’я дітей і сучасні технології –вони допомагають, щоб це врегулювати».
Із думкою батьків погоджуються експерти міжнародного проекту. Вони спеціально дослідили понад сотню будівель Чернівців і зробили висновки.
Міхаель Редлінгер, предстваник компанії з енергозбереження: «Дуже серйозна проблема - це вологість в класних приміщеннях. Саме тому ми в першу чергу рекомендуємо запроваджуємо заходи з покращення якості повітря – це покращення систем вентиляції та повітрообміну взагалі».
Фахівці запевняють, занедбана система вентилювання сприяє розвитку грибків та плісняви. Відвідувачі таких приміщень почувають себе некомфортно. Більше того, шкідливе повітря може викликати різноманітні захворювання. У Чернівцях вирішили з цією проблемою боротися і вже розробили спеціальний проект. Одночасно із введенням енергозберігаючих технологій відбуватиметься заміна вентиляційних систем.
Вячеслав Гусєв, представник австрійської компанії з енергозбереження: «Ми проводили інструментальні дослідження якості повітря, вологості, CO, CO2. вночі ми дивились на деякі будівлі через тепловізійну зйомку. І в деяких будівлях ми якість електроенергії замірювали».
Міхаель Редлінгер, предстваник компанії з енергозбереження: «Найбільш ефективні заходи, які будуть впровадженні - це ізоляція стін, ізоляція підлоги, нові вікна, модернізація систем опалення та горищ. Що це значить – що більш ніж половина тієї енергії, яка споживається цими закладами може бути зекономлена».
В рамках проекту такі зміни очікують 33 установи, зокрема 15 дитячих садочків та 16 шкіл, лікарню і поліклініку. Реалізувати заплановане планують до кінця 2016 року. Для цього залучать і кредитні, і грантові кошти, а також фінанси міського бюджету. Кажуть, гроші партнерами проекту вже виділені, тому сподіваються, що все вдасться.
Марія Порчук, заступник чернівецького міського голови: «Ми вже підійшли з реальними результатами. В нас вже є рішення фонду FIP про виділення 3 мільйонів євро – це вже наше, а сьогодні ми просто побачимо заходи по кожній школі. кожному садочку, по кожному об’єкту. Які виливаються щорічно в економію, при втілення цих заходів в економію щорічно 600 тисяч євро».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами