Котельні теплокомуненерго готові до початку опалювального сезону. Про це у коментарі ІА АСС повідомив секретар Чернівецької міської ради Василь Продан.
За його словами, наступного тижня мають завершити останні підготовчі роботи і в місті готові запускати тепло.
«Єдине, що тепло запускається тоді, коли 3 дні поспіль середня добова температура менша, ніж +8 градусів. В минулому році ми запустили трохи раніше, ну і мали проблеми з правоохоронними органами, які вважають, що таким чином ми нанесли збитки державі. Тому що є субсидії. Вони вважають, що якщо тепло дали раніше, то це ми збільшили витрати держави. Але все-одно будемо приймати рішення виходячи з інтересів чернівчан. Якщо будемо бачити потребу розпочати опалювальний сезон раніше, то почнемо його раніше», - сказав Василь Продан.
Як пояснив у коментарі ІА АСС Олександр Меленчук, директор КП «Чернівцітеплокомуненерго», технічно до початку опалювального сезону підприємство готове, втім для того, щоб запустити процес потрібні гроші. На сьогоднішній день сума боргу споживачів перед КП «Чернівцітеплокомуненерго» становить 47 мільйонів гривень, а для того, щоб розпочати опалювальний сезон тепловикам потрібно понад 20 мільйонів гривень.
«Це заборгованість за електричну енергію, це заборгованість за вересень по заробітній платі. Це заборгованість за розподіл природного газу. І всі зайняли таку вичікувальну позицію і зрозуміло, що чекаємо не знаю чого. Якщо не буде погашено борги, то як ми будемо починати опалювальний сезон? Думаємо як це зробити, але поки що кінцевого рішення немає. Ситуація серйозна. Борги треба погашати», - зазначає Олександр Меленчук.
Він додав, що торік на початок опалювального сезону заборгованість населення була меншою, ніж у цьому році і складала 27-30 мільйонів гривень. Підприємство не платить за електроенергію з квітня. Також існує борг за розподіл газу, який виник через різницю у тарифах.
«Були ряд підзаконних актів, які збільшили вартість транспортування розподілу газу, в наших тарифах це не було внесено. Тобто одну частину підняли, іншу частину не скорегували. Це відбувається дуже часто і дуже послідовно протягом останніх років», - каже Меленчук.
У зв’язку з цим виникла різниця в тарифах, яка до 2016 року відшкодовувалася державою.
«У зв’язку з цим у нас виникла різниця у тарифі, яка складає 220 мільйонів гривень. При тому що, якщо зібрати всю нашу кредиторську заборгованість, то вона складе 150 мільйонів. А 220 мінус 150 – це та різниця, яка мала бути в свій час інвестована підприємством в заміну мереж, котлів, ремонт для того, щоб зменшити собівартість тарифу», - пояснює Олександр Меленчук.
Така тенденція на сьогоднішній день зберігається по всій Україні. Як зазначив Василь Продан, вже є відповідний законопроект у парламенті, та й Чернівецька міська рада зверталася до Верховної Ради, щоб депутати якомога швидше прийняли рішення про списання боргів для всіх теплокомуненерго по Україні.
Секретар міської ради наголосив, що КП «Чернівцітеплокомуненерго» є збитковим підприємством, яке постійно дофінансовується з міського бюджету.
«У нас таких три комунальних підприємства, які є збитковими. Це тролейбусне управління, де ми відшкодовуємо за пільговиків, це водоканал, це тепломережа. Відповідно і в цьому році ми вже надавали допомогу підприємству і, я думаю, що на наступній сесії також будемо виділяти якісь кошти для того, щоб чернівчани не відчули жодних незручностей під час початку опалювального сезону», - сказав Василь Продан.
Наші новини є у Facebook
Зазначимо, що через різке похолодання у Рівному, Харкові, Сумах, Хмельницькому і низці інших міст опалювальний сезон стартує з 16 жовтня. Також завтра опалення почнуть вмикати у Києві та Львові.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами