Віра Степанівна Сікора — кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри алгебри та інформатики факультету математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Віра Сікора зареєструвалася та пройшла тестування з математики. Результат — максимальний - 200 балів. Про це журналістам інформаційного агентства АСС розповіла завідувачка відділу групи моніторингу ЗНО в Чернівецькій області Любов Якименко.
Ми поспілкувалися з Вірою Степанівною та дізнались, що вона здавала ЗНО не заради власної перевірки знань.
"Я й так розумію, що маю досить непогані знання зі шкільної математики. Але мені дуже хотілося побувати на місці учня, котрий здає такий важливий для його майбутнього іспит (особливо на місці свого сина, якому за два роки це "світить"). Хотілося відчути на собі учнівські переживання та емоції", - розповіла пані Віра.
Складнощі на тестуванні були — це втома, зазначила Віра Степанівна.
"Був момент, коли я читаючи текст задачі, не розуміла про що йде мова. Це трапилося після першої години початку тестування, коли "мозок закипав" від інформації, від стресу. Довелося встати та пройтися по коридору. І тоді я взялася до останньої частини завдань з ЗНО" - розповіла пані Віра.
Читати також: ЗНО-2019. 200-бальників найбільше в Києві. Чернівці у першій десятці
Віра Степанівна радить випускникам готуватися не за півроку, не за рік, а з середньої школи.
"Наших дітей потрібно готувати не лише відточуючи до рівня "Супермайстер" знання, але й до самого стресу ЗНО. Адже під час цього іспиту навіть найпростіші речі часто здаються незнайомими... А ще дуже легко зробити механічну помилку — через той же переляк... Тому, беззаперечно, дуже важливими є певні освітні навички, відточені до автоматизму, та вміння відключатися від зовнішніх негативних факторів (плач чи істерика учня поруч і т.п.)", - зауважила викладачка.
Пані Віра радить всім вчителям обов'язково хоча б раз піти на іспит ЗНО. "Тоді ви будете глибше розуміти ваших учнів та зможете їм пояснити, на чому саме варто зосередитися та як відкинути страх", - зазначила Віра Степанівна.
Читати ще: Ще троє буковинців склали ЗНО на 200 балів
Нагадаємо, у 2018 році ЗНО на 200 балів з хімії здав викладач Буковинського державного медичного університету — Віталій Чорноус. Викладач зізнався, стресовий фактор іспиту вплинув і на нього. Тому радить всім майбутнім абітурієнтам такі завдання проходити перед ЗНО багаторазово, аби підготувати себе психологічно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами