Дзвін пам'яті встановили у Чернівцях на Центральній площі. Ідея встановити такий дзвін виникла у волонтерки Галини Абрам'юк.
"Цей дзвін кличе не забути тих, хто загинув, захищаючи нашу Україну", - розповіла ініціаторка встановлення пам'ятника.
Галина Абрам'юк звернулася до місцевих архітекторів, Олександра Кордуняна та його дружини Ірини, які на добровільних засадах виготовили проект цього пам’ятного знаку «Дзвін пам’яті».
«Ми знаємо, що ці мученики і праведники, які віддали своє життя за Україну. Вони на небесах і вони янголи. Саме так ми про них кажемо. Тому на пам’ятному знаку зображені крила янгола. Найголовніший посил полягає в тому, що ці крила захищають той дзвін, який має кликати боронити свою Україну", - зазначила Галина Абрам'юк.
Дзвін пам'яті сьогодні прозвучав на Центральній площі сотню разів, як символ того, що своє життя у боротьбі за Україну віддали сто Героїв з Буковини.
Він звучатиме на площі у день смерті кожного героя. Найближчий клич прозвучить 18 грудня, у день смерті волонтера з Чернівців Романа Шлюсара.
Як розповів кореспонденту ІА АСС Олександр Кордунян, архітектор пам'ятника, цей дзвін - церковний, а пам'ятник виготовлений з чорного металу і пофарбований. Автори пам'ятника створили образ у вигляді крил ангела, яких є п'ять пар. Ці крила - символи кожного року ведення війни, коли гинули воїни.
Олександр Кордунян також зазначив, що робота над пам'ятним знаком пройшла легко, тому що їм допомагали небеса.
Читайте також: Сьогодні вперше відзначаємо День пам'яті загиблих за Незалежність
"У процесі створення цього пам'ятника було дуже багато символічних знаків. Коли ми поставили фундамент, сюди прийшли представники румунської громади і заспівали "Реве та стогне Дніпр широкий", я вважаю це символічно. Сьогодні небо подарувало нам сонячну погоду. А коли ми зустрілися з Галиною Абрам'юк і почали про це говорити в скверику, просто з неба впала пір'їнка, як знак з неба. Нам допомагали багато людей і я молю Бога, щоб не довелося робити додаткові крила на дзвоні", - розповів Олександр Кордунян.
Кошти на виготовлення пам'ятника дали меценати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами