Відтепер вони становитимуть одне комунальне підприємство «Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка», яке підпорядковуватиметься Управлінню культури міської ради, пише Медіа агентство АСС.
Ідея об'єднання парків полягає у тому, щоб культурно-мистецьким життям парків опікувалось новостворене комунальне підприємство, а за благоустрій несло відповідальність КП «Трест зеленого господарства та протизсувних робіт».
Депутат Чернівецької міської ради від фракції «Європейська Солідарність» та автор проєкту рішення Василь Максимюк розповів про основну мету таких змін:
«Основна мета полягає в тому, що на сьогодні всі органи міської влади проходять реорганізацію та об’єднання. Така ситуація виникла із парками, які наразі знаходяться у підпорядкуванні управління культури. Зі слів керівника управління Юлії Сафтенко ми неодноразово чули, що у нашій країні культура наразі фінансується за залишковим методом. На жаль, на культуру як правило завжди не вистачає коштів.
Парки на превеликий жаль сьогодні фінансуються складно, немає кому слідкувати за благоустроєм. Тому виникла ідея об'єднати всі парки міста Чернівців у одне комунальне підприємство та підпорядкувати питання проведення благоустрою парків Тресту зеленого господарства. При тому, що юридична особа, в якій буде об'єднана робота парків, залишається у підпорядкуванні управління культури, директор буде обраний на конкурсних засадах. В цьому змін не відбудеться».
Також, за словами Василя Максимюка, КП «Трест зеленого господарства та протизсувних робіт» має достатньо можливостей для проведення благоустрою парків, відтак значних бюджетних витрат на ці потреби не передбачається.
Отримуйте новини в Telegram
Начальниця управління культури ЧМР Юлія Сафтенко назвала це рішення незаконним та недоречним:
«Це рішення не може бути законним, адже парки Жовтневий та ім. Шевченка підпорядковуються управлінню культури і вони входять у велику базу закладів культури, які зареєстровані у Міністерстві культури та інформаційної політики. При ліквідації чи організації будь-якого з цих парків, ми мали б надіслати погодження міністерству, згідно з законом про культуру.
Крім того, не треба забувати про те, що обидва парки – це різні об'єкти, але обидва включені в природо-заповідний фонд як пам'ятки архітектури садово-паркового мистецтва і вимагають особливих умов щодо їх утримання, особливий підхід до розвитку цих територій».
Також посадовиця сказала, що Чернівцях немає належного фінансування на утримання парків.
На сесії був присутній і директор парку «Жовтневий» Юрій Воронка, який вказав на потребу додаткового фінансування та персоналу, аби міські парки розвивалися.
«У парку основна функція – не підприємництво, а природоохоронна функція. Мають бути організовані доріжки, щоб з візочком проїхати, освітлення, охорона. Замість того, щоб всі ці проблеми дослідити, ми намагаємося щось об’єднати», - сказав Юрій Воронка.
Після тривалого обговорення цього питання, 23 депутати все ж підтримали об'єднання парків у одне комунальне підприємство «Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка».
Як ідеться у проєкті рішення, з 1 січня 2023 року Чернівецький міський комунальний виробничий трест зеленого господарства та протизсувних робіт буде відповідальним за благоустрій (утримання та ремонт) територій Центрального парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка та парку Жовтневого.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами