Авторка книжки – мисткиня із Чикаго, яка народилася на Буковині, Настасія Марусик
Презентація видання “Стародавні буковинські вироби з бісеру” відбудеться у середу, 11 жовтня, о 16.00. в Учбово-методичному центрі культури Буковини (вул. Й. Главки, 1-А). Це перше в Україні такого роду видання.
Авторка книжки – мисткиня із Чикаго, своє дослідження зробила на основі колекцій Івана Снігура, Миколи Шкрібляка та колекцій трьох чернівецьких музеїв. Традиція використання бісеру як художнього матеріалу в декоруванні комплексу народного вбрання Північної Буковини не має аналогів у світі.
Настасія Марусик – буковинка, яка вже багато років мешкає у США, Чикаго. Вона родом із Заставнівського району, навчалася у Чернівецькому університеті, за фахом – інженер, а за покликанням душі – закохана у народне мистецтво. У США пані Настасія проживає на околиці Чикаго, у населеному пункті, де мешкають переважно українці. Це вже третя книжка Настасії Марусик з народного мистецтва.
Читати ще: Унікальна виставка приїхала до Чернівців. Серія картин про народні ремесла
Багато ілюстрована книга-альбом Настасії Марусик “Стародавні буковинські вироби з бісеру” – це перше в Україні такого роду видання. І перше на Буковині видання про старовинні буковинські прикраси з бісеру. В Україні виходили книги, які стосуються бісероплетіння, але вони охоплюють кожен регіон загально, а не конкретно. Книга-альбом Настасії Марусик висвітлює тільки буковинські прикраси з бісеру. Видання охопило майже 150 зразків таких прикрас, які дотепер не були ідентифіковані і не перебували в науковому обігу, тобто не були вивчені. У книзі вміщені фото ґерданів та інших виробів з бісеру, схеми виготовлення, опис кожного виробу й історія про бісероплетіння на Буковині. Книга двомовна: українсько-англійська. Генеральний спонсор видання – Український інститут модерного мистецтва (Чикаго). Видання здійснено за підтримки Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Ця книга для науковців, які досліджують прикраси з бісеру, для пересічних поціновувачів народного миcтецтва і, звісно, для сучасних майстринь, які відтворюють зразки прикрас із бісеру. Своє дослідження, вміщене у книзі-альбомі, авторка здійснювала на основі двох приватних колекцій: знаного збирача строжитностей, етнографа і дослідника, заслуженого майстра народної творчості Івана Снігура (з його колекції у книзі використано майже сотню прикрас з бісеру) та дизайнера, етнографа, колекціонера народного одягу, директора Учбово-методичного центру культури Буковини Миколи Шкрібляка; а також на основі колекцій трьох чернівецьких музеїв: Чернівецького обласного художнього музею, Чернівецького обласного краєзнавчого музею та Музею народної архітектури та побуту.
Настасія Марусик всі вироби з бісеру сфотографувала, зробила схеми, а за схемами українські майстрині у Чикаго відтворили всі вироби. Вона - автор тексту та художник реконструкцій.
Перша презентація відбулася у Чикаго, а презентація у Чернівцях буде другою. На жаль, через велику відстань не буде авторки. До виходу книги не дожив світлої пам’яті Іван Снігур… Про видання розкаже Микола Шкрібляк, він також продемонструє власну колекцію виробів з бісеру і розповість про унікальність колекції Івана Снігура. На презентації також будуть присутні фахівці з народного мистецтва, музейні працівники. Саму книгу “Стародавні буковинські вироби з бісеру” можна буде придбати безпосередньо під час презентації у рідної сестри авторки.
У книзі “Стародавні буковинські вироби з бісеру” розповідається також про історію бісероплетіння на Буковині. У книзі також поданий словник народної термінології, де пояснюється значення слів.
Довідка
Настасія Марусик – майстер традиційного народного мистецтва, дослідник української народної культури, збирач старожитностей, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії ім. Г. Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини. Керівник творчої студії “Ґердан” при Українському інституті модерного мистецтва та керівник дитячої студії бісеронанизування. Автор книг “Барви Буковини”, “Буковинське вишиття і ткацтво: знаки-символи”.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами