Закривавлена побутова техніка, яку встановили біля підніжжя «Монумента Перемоги 1941-1945 років» на вихідних, за задумом Тараса Полатайка, автора, символізувала протест проти злочинів російських окупантів.
Автор ідеї закликав усіх приносити у центр міста побутові предмети, які росіяни крадуть з українських осель, про це раніше повідомляло Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
За задумом автора, об'єкт мав проіснувати до того часу, поки не вирішиться питання перенесення пам'ятника. Також митець зауважив, що мав всі дозволи на створення цього артоб'єкту. Проте вчора, 14 червня, Тарас Полатайко повідомив, що інсталяцію знищили невідомі.
«Сьогодні у Чернівцях невідомими особами був знищений артоб'єкт пам'яті жертв військових злочинів рф. Немає слів», - зазначив в дописі на Фейсбук Тарас Полатайко.
Тарас Полатайко надав журналістам фотокопію заяви, яку він написав на ім'я заступника міського голови Юрія Лесюка та копію внутрішнього документа управління культури міської ради. Автор зазначив, що тривалий час не отримував відповіді на власну заяву від міської ради, проте вдалось отримати документ управління культури, на який він посилається, як на дозвільний.
«Я написав заяву, в якій було чітко вказано, що артоб'єкт пам'яті жертв військових злочинів рф буде стояти до того часу, поки не буде вирішене питання з радянським пам'ятником. Отримав схвальну відповідь від управління культури. Додаю обидва документи. Сам мистецький захід, встановлення, також був узгоджений з міськрадою. Цей документ у мене також є. Під час встановлення була присутня поліція, яка охороняла громадський порядок. Поліція попередньо узгодила все з військовою адміністрацією. Тобто спочатку у мене була розмова з поліцією, в якій ми все узгодили, а потім поліція контактувала з військовою адміністрацію, і також все узгодила», - пояснює Тарас Полатайко.
Аби з'ясувати, куди поділась інсталяція, журналісти Медіа агентства АСС звернулися у відділ комунікації поліції. Там нашому кореспондентові повідомили, що не отримували звернень з цього приводу.
Проте, як з'ясувалось згодом, артоб'єкт прибрали комунальні служби міста, адже, за словами заступника міського голови Юрія Лесюка, автор отримав дозвіл від міської ради на одноденний захід. Про що, за словами заступника міського голови, знав, адже був повідомлений та написав заяву-підтвердження проведення заходу.
«Автор спочатку звернувся до нас з проханням провести акцію. Написав заяву. Проте йому ґрунтовно пояснили та повідомили, що через воєнний стан в країні Законом заборонено проводити довгострокові акції. Дозволені лише одноразові заходи.
Він погодився та особисто повідомив міську раду, що проводитиме захід, який триватиме з 12.00 до 13.00 12 червня на Соборній площі.
Після того, як завершився наданий термін, речі з інсталяції прибрали комунальні служби.
Чому автор не оприлюднив усі надані документи ми не знаємо.
Щодо фотокопії документа управління культури - це внутрішній документ, вирваний ним з контексту. Під час підготовки відповіді автору до уваги брали лист управління культури. Це внутрішня процедура, він немає жодного відношення до автора, ситуації, що склалась та не адресований йому особисто», - пояснив Юрій Лесюк.
У міській раді журналістам надали копії відповідних документів:
Документ управління культури, на який посилається автор, також прокоментувала очільниця міського управління культури Юлія Сафтенко, яка зазначила, що управління самостійно не надає дозвіл на проведення заходів на міських локаціях.
«При підготовці відповіді береться до уваги інформація юридичного управління та управління культури. Управління культури було другим. Зауважу, що саме управління культури не надає дозвіл на проведення заходів на площах та інших локація міста, такий дозвіл формує юруправління. Ми прокоментували та висловили позицію управління культури, що ми підтримуємо сучасне мистецтво та не заперечуємо проти такої інсталяції. Остаточну відповідь автору надали юристи», - зазначила Юлія Сафтенко.
Натомість автор інсталяції не визнає пояснень міської ради та обурюється такому рішенню. Тарас Полатайко називає такі дії злочинними та такими, що підтримують рф.
«Зважаючи на обурення чернівчан руйнуванням пам'ятника жертвам військових злочинів рф (люди телефонують і пишуть в міськраду) сподіваюся, що міськрада сама зрозуміє злочинність своїх дій на підтримку рф і поверне на місце пам'ятник жертвам військових злочинів. Якщо ні, буду вважати це цілеспрямованою діяльністю на підтримку агресора. Пам'ятник вже був показаний на всеукраїнському марафоні новин. Діяльністю міськради зацікавилося BBC», - відповів Тарас Полатайко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами