Упродовж останнього тижня захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) в області зросла на 30% та перевищила епідемічний поріг на 40%. Дуже високий рівень захворюваності фахівці зареєстрували на території Вижницького району та у Чернівцях.
Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповів Юрій Падурару, лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».
За останній тиждень в області зареєстрували 6 131 випадок ГРВІ, з яких 3 903 серед дітей.
Про новий вірус грипу, дослідження фахівців, симптоми та перебіг хвороби - далі у матеріалі МА АСС.
- Вірусологічна лабораторія обласного Центру контролю та профілактики хвороб дослідила матеріал від хворих з ознаками ГРВІ. За результатами досліджень в 132 випадках виявили вірус грипу типу А, також у 70 випадках виявили віруси респіраторної групи інфекцій – парагрип (15), аденовірус (5), РС-вірус (6), риновірус (26), бокавірус (1), коронавірус (3), метапневмовірус (14).
Також вірусологічна лабораторія досліджувала мазки від хворих з тяжкою гострою респіраторною інфекцією методом ПЛР, у 22 хворих виявили вірус грипу типу А.
Результати лабораторних досліджень свідчать про активну циркуляцію вірусу грипу типу А серед населення Чернівецької області.
Вірус грипу типу А прогнозувався до циркуляції в цьому епідсезоні, разом з іншими типами вірусу грипу, а саме: А(Вікторія)H1N1pdm09, А(Дарвін)H3N2, тип Б (Австрія) та тип Б (Пхукет).
Вірус типу А «Вікторія» з’явився порівняно нещодавно у 2019 році, а вірус типу А «Дарвін» тільки почав циркулювати в 2021 році.
До обох вірусів у населення області немає імунітету, окрім тих людей які вакцинувалися цього року. Тому в епідемічному сезоні може зрости кількість хворих з важкими формами перебігу грипу та висока летальність серед хворих на грип, розповів Юрій Падурару.
Про специфіку лікування розповіла лікарка-інфекціоністка КНП «Міська поліклініка №1» Ольга Піліховська.
Зазвичай хворі на грип типу А лікуються у сімейних лікарів, зазначає інфекціоністка. На початку хвороби лікарі проводять діагностику, тестуванням виключають коронавірусну хворобу, адже, за словами лікарки, клінічні прояви хвороб схожі. Специфічних особливостей лікування вірусу грипу типу А немає, у кожному випадку лікарі працюють індивідуально.
Симптоми захворювання:
- підвищення температури тіла до 39 градусів та вище, яке утримується до 7 днів,
- нежить, закладеність носа (індивідуально),
- біль у горлі,
- кашель.
Лікарі фіксують випадки ускладнень захворювання, серед найчастіших - пневмонії. Тому, як розповідає лікарка-інфекціоністка, на 5 день хвороби пацієнтів скеровують на рентгенографію.
Також хвороба може давати ускладнення на серце, це міокардитні інфекції, та на нирки, додала Ольга Піліховська.
Для попередження важких форм та смертей від грипу лікарі рекомендують проводити щеплення проти грипу:
- особам групи медичного ризику:
- особи з хронічними захворюваннями (дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин),
- особам віком понад 65 років,
- особам, що перебувають у закладах тривалого догляду;
- особам групи епідемічного ризику: дітям віком від 6 місяців, персоналу медичних закладів, вагітних.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами