Етнографічне свято «Ой, на річці, на Йордані…» відбулося у Чернівецькому обласному музею народної архітектури та побуту. Вхід для відвідувачів був вільний, пише Медіа агентство АСС.
«Це захід традиційний, який до карантинних часів проводився у широкому форматі. Зараз це все скромніше. З колядками, щедрівками, освяченням води. 13 колективів взяли участь, це школярі, представники ОТГ, дорослі та малі. Колядки були і сучасні і автентичні», - розповів Олег Колянківський, заступник директора музею.
Отримуйте новини в Telegram
Зимовий цикл свят завершує Водохреще, або Йордан, котре символізує хрещення Ісуса Христа у річці Йордан.
«Ми з села Рокитне, колишній Новоселицький район. У нашому фольклорному колективі дітки від 4 до 16 років. На сцені зараз виступили 35 учасників. Ми залучаємо школярів, і всім від цього приємно. Серця у них чисті. Завжди приходять щасливі і хочуть виступати завжди і скрізь. Репертуар у нас гарний і цікавий. У церкві ще співали людям», - каже Оксана Бошуляк, керівник колективу.
«Ми підтримуємо наші традиції. Якщо ми тут, то ми допомагаємо хлопцям, значить маємо місію. Своїми колядками хочемо, аби нас почули на фронті. Україна переможе. Колектив у нас створений у 2004 році, були закордоном. Пропагуємо пісні українські, буковинські колядки. Відновити звичаї – це наша мета і популяризація», - каже Ольга Том’юк, учасниця народного фольклорного колективу «Барвистий розмай».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами