Нагадаємо, результатом Віче стало проголошення возз'єднання Північної Буковини із Західноукраїнською Народною Республікою та подальшу Злуку з «Великою Україною», пише Медіа агенство АСС.
Буковинське віче – народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в Чернівцях Українським крайовим комітетом (Омелян Попович, Осип Бурачинський та інші). На зборах були присутні понад 10 000 осіб з усіх повітів Герцогства Буковина. Збори відбувались на центральній площі міста перед магістратом. Віче проголосило возз'єднання Північної Буковини (загалом Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Кимполунзького повітів) із Західноукраїнською Народною Республікою та злуку з «Великою Україною». Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради, створеної 27 жовтня 1918 року у Чернівцях, оголосити всю Буковину «румунською землею».
Наші новини є у Facebook
Відтак, саме 3 листопада 2021 року у Чернівцях на Театральній площі відбулися урочисті заходи, присвячені 103-тій річниці Буковинського народного віча.
Участь у зібранні взяли буковинське духовенство, історики, краєзнавці, військові та правоохоронці, молодь, студентство, пересічні буковинці, працівники установ та організацій, представники обласної та міської влад. Вони поклали квіти до пам’ятних дощок учасникам тих історичних подій.
У своєму зверненні до буковинців голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук сказав, що саме у 103-річницю Буковинського Віча, обласна влада ініціює за кошти обласного бюджету реконструкцію Українського Народного Дому у Чернівцях.
«Сьогодні ми модернізуємо та перетворюємо Український народний дім на центр національного та патріотичного життя краю», - додав посадовець.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами