Сьогодні, 16 вересня, в Україні відзначають день пам'яті Георгія Гонгадзе (1969-2000) - українського журналіста, засновника та першого головного редактора інтернет-видання «Українська правда».
У Чернівцях на Центральній площі вшанували пам'ять Георгія Гонгадзе та інших загиблих журналістів. На акцію пам'яті прийшли близько півсотні студентів кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та журналісти.
За словами учасників акції, ситуація зі свободою слова в Україні сьогодні далеко не найкраща. Адже журналісти загинули, а справи щодо розслідування злочинів не доведені до кінця, передає журналістка Інформаційного агентства АСС.
"Ми маємо об'єднатися сьогодні, щоб злочини проти журналістів припинилися. Кожен з нас має право на професію і право виконувати свою роботу безпечно" - розповів Володимир Бобер, голова Чернівецького осередку Національної спілки журналістів України.
Учасники акції прийшли на Центральну площу з плакатами та світлинами Георгія Гонгадзе. Запалили лампадки та вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Читайте також: Європейський тиждень мобільності пройде у Чернівцях
Нагадаємо, у квітні 2000 року журналіст Георгій Гонгадзе заснував інтернет-видання «Українська правда». А вже через пів року, у вересні, він зник. 2 листопада в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено тіло, в якому друзі й родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердило, що знайдений труп - це тіло Гонгадзе, передає Укрінформ.
Однак лише у лютому 2001 року Генеральна прокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею «Навмисне вбивство», а у вересні 2002 року визнала, що знайдене в Таращанському лісі тіло належить Гонгадзе.У 2009 році в Київській області були знайдені останки черепа, які належали зниклому журналісту. Проте мати Георгія Гонгадзе до останнього не вірила, що знайдені останки належать її синові, тому його поховали лише 22 березня 2016 року.
Зникнення та вбивство Георгія Гонгадзе викликало широкий суспільний резонанс як в Україні так і за кордоном. В Україні з акцій протесту проти зникнення та вбивства Гії почались широкомасштабні протестні акції відомі під назвою «Україна без Кучми», в ході яких протестувальники звинувачували тодішнього президента та його найближче оточення у зникненні журналіста і вимагали відставки президента
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
http://aaa-rehab.com
Jamesmum