Архітектурні об'єкти Чернівців захистять за ініціативи Fundacja Dziedzictwa Kulturowego, Narodowy Instutut Dziedzictwa та муніципальних директорів - реставраторів з історичних міст Польщі: Познань, Варшава, Краків та інших, пише Медіа агентство АСС з посиланням на пресслужбу Чернівецької міської ради.
Отримуйте новини в Telegram
За сприяння польського реставратора Міхала Красуцького до Чернівців 21 березня прибув автомобіль з матеріалами, які слугуватимуть захисту та збереженню цінних елементів об’єктів культурної спадщини світового, національного та місцевого значення в умовах війни.
Координаторами цієї справи з української сторони стали начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, завідувачка кафедри архітектури і збереження об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ЧНУ імені Ю.Федьковича Ірина Коротун та в.о. начальника управління охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Вікторія Діденко.
«В умовах війни це питання є дуже актуальним. У Чернівцях дуже багато культурних об'єктів, тому ми склали список першочергових та тих, де є технічна можливість це зробити. Одним з таких значущих об'єктів, де ми сьогодні розпочали роботи є Костел Найсвятішого Серця Ісуса. Допомогла нам у цьому польська сторона. Нам доставили водонепроникні матеріали, спеціальні вогнетривкі засоби: мінеральна вата, спеціальні вогнетривкі плівки на дах. Від прямого попадання, від важкого удару вони не захистять, але збережуть у випадку вогню, пожежі. У Чернівцях дуже багато цінних архітектурних деталей знаходяться на даху, це ускладнює дещо роботи, потрібне застосування автовежі. Також передбачені роботи у Чернівецькому університеті із захисту вітражів та архітектурних елементів», - розповідає Вікторія Діденко.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«Грошей з міського бюджету для таких цілей не виділяли, - каже Вікторія Діденко, - питання не розглядали. Тому що зараз усі сили міської влади кинуті для роботи з переселенцями, з тими, хто потребує цього першочергово».
Наші новини є у Facebook
Перелік об'єктів будуть коригувати. Матеріали будуть розподілятися між користувачами та власниками об’єктів культурної спадщини фахівцями управління охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради. Роботи із захисту об’єктів проводитимуться силами власників об’єктів, користувачів, волонтерів, студентів, членів Місцевої організації Національної спілки архітекторів України в Чернівецькій області із залученням комунальних підприємств.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами