Головну премію фестивалю «Золотий Дюк» та 50 тисяч гривень отримали три фільми, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
Зокрема, нагороду за найкращий документальний фільм отримали творці картини «Звідки куди» польського кіно- та радіорежисера, продюсера Мачека Хмели. Фільм знятий у копродукції Польщі, України та Франції. Режисер також зіграв у стрічці водія евакуаційного автомобіля.
Головний приз національного конкурсу у категорії «Найкращий повнометражний ігровий фільм» отримала стрічка ізраїльської режисерки Міхалі Вінік «Валерія виходить заміж». Фільм також є результатом спільного виробництва України та Ізраїлю.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Третю статуетку «Золотий Дюк» отримав фільм румунського режисера Себастьяна Михайлеску «Ссавці». Він переміг у міжнародній конкурсній програмі Одеського кінофестивалю та став найкращим європейським фільмом.
Крім того, журі відзначили спеціальними нагородами й інші фільми. Зокрема, найкращим документальним фільмом у сфері захисту прав людини визнали стрічку «Ми не згаснемо». Також окрему відзнаку отримала і режисерка цього фільму Аліса Коваленко. Їй вручили спеціальну нагороду кінофестивалю «За найкращу режисерську роботу».
Особливі відзнаки Одеського кінофестивалю отримали документальний фільм Девіда Гутніка «Правило двох стін» про життя українських митців під час повномасштабного російського вторгнення та стрічка німецького режисера Крістіана Петцольда «Полум'яне небо». Дія фільму відбувається спекотного літа в будинку відпочинку на березі Балтійського моря. Навколо палають лісові пожежі. Четверо молодих людей, які опинились у пастці, поступово починають зближуватися.
Також журі відзначило нагородами й найкращу акторку, якою стала Катерина Климчук за роль у фільмі «Ти мене любиш?», та найкращого актора. Ним став Дмитро Ніжельський, який зіграв в українській психологічній драмі «Сашенька».
Отримуйте новини в Telegram
Загалом під час Одеського кінофестивалю, який тривав із 19 по 26 серпня, презентували 46 фільмів. Серед них - понад 30 стрічок українського виробництва. Частину фільмів в Україні презентували вперше. Майже всі картини входили до переліку національної та міжнародної конкурсних програм – їх оцінювали журі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами