Столиця Буковини стала місцем прем’єри інтернет-платформи, створеної для юних українських виконавців симфонічної музики, їхнього спілкування між собою, а також з наставниками, організаторами концертів, спектаклів і меценатами, повідомляє suspilne.media.
Портал Masha Music для благодійного Фонду Марії Максакової розробила українська IT-лабораторія UAitlab.
“Це соціальна мережа для музикантів взагалі та продюсерський центр і краудфандинговий майданчик для допомоги молодим музикантам. Портал побудований як повноцінний віртуальний простір для спілкування за інтересами”, – пояснює оперна співачка Марія Максакова, яка з 2017 року живе в Україні.
Минулого року вона підписала в Нью-Йорку контракт із міжнародною продюсерською компанією Spotlight Artists Management, що розповсюджується на творчу діяльність співачки по всьому світу, за виключенням України. Тут представниця світової слави артистичної династії воліє зберігати незалежність, співпрацюючи з оперними театрами та молодими талантами.
Чернівці — батьківщина Максиміліана Максакова (справжнє ім’я - Макс Шварц), оперного співака, антрепренера і режисера, якому аплодували на сценах від Відня, Санкт-Петербурга та Києва до Далекого Сходу. Він був першим чоловіком і педагогом бабусі Марії Максакової, також Марії, примадонни Большого та Маріїнського театрів у Росії. Тепер спадкоємиця династії віддає шану її творцю.
За часів герцогства Буковина під скіпетром Габсбургської монархії Чернівці відбулись як музичне місто. Чернівецька філармонія бачила на своїй сцені Енріко Карузо, Соломію Крушельницьку, Антона Рубінштейна, Жака Тібо, Федора Шаляпіна. За радянських часів там виступали Мстислав Растропович, Давид Ойстрах, Борис Гмиря, Дмитро Гнатюк, Поль Робсон, Муслім Магомаєв, Євгенія Мірошниченко, Марія Бієшу. З легкої руки заступника директора Чернівецької філармонії, талановитого продюсера Пінкуса Фаліка розпочалися кар’єри Софії Ротару, ансамблю “Червона рута”, Назарія Яремчука та Василя Зінкевича. Чернівецька публіка залишається вибагливою і сьогодні.
Для участі в концерті на честь старту мережі Masha Music були відібрані молоді буковинські музиканти. Прослуховування проводили Марія Максакова та Йосип Созанський, головний диригент симфонічного оркестру Чернівецької філармонії. Цей оркестр супроводжував виступи переможців відбору — учнів і випускників Чернівецького коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича, буковинського композитора, письменника, священника та просвітника XIX століття.
Читайте також: Про очищення крізь сльози, високу музику та вміння вчасно піти зі сцени: ексклюзивне інтерв’ю Надії Селезньової
Прослуховування та концерти молодих талантів Фонд Марії Максакової продовжить в інших містах України. Адже крім спілкування у професійному колі, юним музикантам потрібна жива взаємодія зі слухачами. І кожен з них мріє грати з серйозним оркестром.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами