В основі такої спільної ініціативи сусідніх країн, яка стала можливою завдяки програмі «Румунія-Україна 2014-2020», лежить не лише закупівля нового обладнання, а й навчання медичного персоналу.
Сьогодні для повноцінного обстеження пацієнтів Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги потребує сучасної ультразвукової діагностичної системи експертного класу з повним набором датчиків та програмного забезпечення. Якісне обладнання дозволить проводити всі необхідні обстеження на місці без транспортування пацієнтів до інших медичних установ. Тому проєктом передбачається придбання для лікарні обладнання вартістю близько 170 тис. євро. Важливо відмітити те, що вже є спеціалісти, які готові до роботи з новим обладнанням, яке наприкінці цього місяця буде введене в експлуатацію.
«Щодо професійності кадрів, то ще на стадії написання проектів ми підвищуємо професійну підготовку персоналу. Якщо закуповуємо технології, то одразу проводимо навчання. Відтак, на момент купівлі нового обладнання, лікарі або вже закінчили навчання й очікують одержання сертифікату, або уже на завершенні навчання», – прокоментував колишній головний лікар, а нині генеральний директор лікарні.
Скористатися якісними послугами пацієнти зможуть безкоштовно, адже вони входять в пакет НСЗУ.
Загалом бюджет проєкту складає 346 тис. 813 євро або майже 10,7 млн грн та буде зреалізований до квітня 2021 року. Партнером виступає міський госпіталь Гура Хуморолуй (Румунія).
Читайте також: Інсульт: як розпізнати хворобу і врятувати життя
З іншого боку, проєкт не лише про закупівлю обладнання, а й про навчання та розвиток. Мова йде про проведення тренінгів для медичного персоналу з питань діагностики, порядку взаємодії між сімейними лікарями та лікарями вузьких спеціальностей (кардіологія, неврологія та ангіохірургія) у формі телемедичного консультування. У рамках проєкту на базі лікарні буде створено перший в області телемедичний центр.
Проєкт реалізовується у співпраці з п’ятьма кафедрами Буковинського державного медичного університету. Спільно з фахівцями університету передбачається впровадити систему «Електронна поліклініка» на території Чернівецької області та провести міжнародну конференцію.
Також лікарня найближчим часом очікує постачання відеоендоскопічного обладнання, придбаного в рамках іншого проєкту програми «Румунія-Україна 2014-2020», який реалізовується спільно з Заставнівською районною лікарнею.
«Весь досвід, який накопичений у сфері залучення коштів та реалізації проєктів медичними закладами області (Чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги, Новоселицької ЦРЛ, Заставнівської ЦРЛ, Чернівецької обласної клінічної лікарні), треба поширювати на інші заклади. Агенція готова проводити окремі курси, навчання для проєктних менеджерів медичних закладів. Адже обсягів фінансування, доступних для отримання лікарнями за державними та міжнародними програмами, цілком достатньо для поступового вирішення всіх проблем розвитку лікарень Чернівецької області. Для цього лише потрібно чітко усвідомлювати власні проблеми та конкурентні переваги й готувати проєкти, діючи на випередження», – розповів Олексій Грушко, керівник Агенції регіонального розвитку Чернівецької області.
Дивіться нас на YouTube
Тож залучення коштів на закупівлю сучасного обладнання, використання міжнародного та вже наявного досвіду окремих медичних закладів у швидкому майбутньому дозволить значно підвищити якість медичних послуг на регіональному рівні. Як результат – зменшення смертності та інвалідності у пацієнтів з невідкладними станами.
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами