Практичні тренування з особовим складом СІЗО назвали операцією «Буря». За тривогою прибули співробітники установи, розділились на групи для проведення загального обшуку режимних об’єктів. Під час заходів відпрацювали взаємодію відділів та служб, швидкість реагування та дисципліну.
У ході тактико-спеціальних навчань змоделювали ряд ситуацій із захоплення ув'язненими заручників у слідчому кабінеті установи, у приміщенні збірного відділення, а також спроба втечі з СІЗО на автотранспорті.
«Це були планові спецтренування на базі СІЗО, навчання під керівництвом штабу Антитерористичного центру при СБУ, задіяні спецпідрозділи ГУНП КОРД та рота поліції спецпризначення, - розповідає Анатолій Лучик, помічник начальника управління СБУ у Чернівецькій області. – Тут були всі: оперативна слідча група з Шевченківського райвідділу, оперативна слідча група СБУ, бійці Нацгвардії, ДСНС. Навчання досягли успіху, ми виявили деякі незначні недоліки, але більше позитиву. Постійні тренування дають свій результат. Це наші не крайні навчання, схожі заходи плануємо ще проводити.»
Читати: Фельдшер намагався пронести у СІЗО наркотики
Головною метою тренувань була перевірка працівників слідчого ізолятора вміло та рішуче діяти в ході спецоперацій, правильно оцінювати оперативну ситуацію та адекватно реагувати на її зміни плюс взаємодіяти з іншими силовими структурами. Працювали за трьома легендами у приміщеннях і на вулиці.
«Ми провели практичні навчання по злагодженості дій, сил і засобів при антитерористичній загрозі на режимному об’єкті. Ми хотіли перевірити стан захищеності та безпеки у СІЗО, - пояснює Вадим Кривой, начальник Чернівецького СІЗО, - навчання відбулись на високому рівні. Оцінку давати не варто, для цього і є навчання, аби побачити свої помилки. Адже алгоритм дій при антитерорі єдиний, але режимний об’єкт унікальний, і виникають різні ситуації.»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами