З 10 жовтня по 31 грудня 2018 року на водоймах Чернівецької області оголошено осінньо-зимову нерестову заборону на вилов струмкової форелі з метою збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції, а також охорони місць нересту форелі.
Читати ще Нерест: порушників чекає штраф або в’язниця
В цей період, на рекомендованих науковими і природоохоронними установами ділянках рік та їх притоках, заборонено добування водних біоресурсів, а саме:
р. Прут- від мосту Глиниця-Дубівці, Кіцманського району, Чернівецької області вверх по течії басейна Чернівецької області;
р. Сірет – від мосту с. Черепківці, Глибоцького району, Чернівецької області вверх по течії;
р. Черемош та всі її притоки; р. Сучава та всі її притоки;
р. Путила та всі її притоки.
Протягом нерестового періоду у перелічених рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також заборонено пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.
За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Крім цього, порушнику нараховується 340 грн штрафу за кожну незаконно виловлену форель.
Чернівецький рибоохоронний патруль закликає не бути байдужими до рибних запасів та дотримуватись встановлених правил рибальства. У випадку, якщо ви помітили незаконний вилов риби або порушення правил збуту водних біоресурсів, прохання терміново повідомляти на «гарячу» лінію Чернівецького рибоохоронного патруля: 066-067-38-69 або «гарячу» лінію Держрибагентства: 0-800-50-52-50.
Струмкова форель (Salmo trutta trutta Linnaeus, 1758) – прісноводна річкова придонна жила риба, яка мешкає в стрімких чистих, добре аерованих і прохолодних, відносно неглибоких гірських річках, струмках, поточках, гірських озерах і водосховищах. Статевої зрілості досягає у віці 2-х, переважно 3-4-х років при довжині тіла понад 20 см. Плодючість до 2,0-2,5 тис. ікринок, у риб, які живуть вище в горах, вона помітно менша. Нерест відбувається на мілководних ділянках із гальковим грунтом при температурі води 6,0-8,5 °C. Ікра донна, відкладається однією самицею кілька разів у підготовлене нею же гніздо – ямку на дні, яке вона після запліднення ікри закопує дрібними камінцями і галькою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами