Згідно з даними статистики, Кельменецький, Хотинський, Новоселицький райони – лідери за захворюваністю на онкологію в Чернівецькій області. Значно збільшилися випадки росту дитячих лейкемій та лімфом, повідомляє на сторінці у Фейсбук Олександр Коркоїл, координатор БО "Великі серця".
За словами активіста, найбільша проблема цих районів - це зловживання пестицидами. Саме неконтрольоване та хаотичне кроплення садів, полів та присадибних ділянок, часто забороненими способами дуже сильно б’є по нашому здоров’ю та життю. І сумно, що діти тамтешніх фермерів також у групі ризику вже завтра можуть опинитися в онкологічному відділенні.
"Є кричущий випадок в Хотинському районі. Це село Колінківці. Тут поруч зі школою, на відстані менш ніж 50 метрів розташований сад (30 соток). Зрозуміло, що цей сад обробляється і буде оброблятися, а пестициди під час вітряної погоди обов'язково здує на територію школи, де бігають діти, де, можливо, бігають і діти тих фермерів. Хочу закликати вчителів цієї школи та владу до контролю, щоб обприскування в цьому конкретному випадку відбувалося або у вихідні, або у невітряну погоду і то, виключно, дозволеними способами - ніяких штангових - трактором (300 м поза населеним пунктом) та вентиляторних методів (500 м поза населеним пунктом), не дай боже. В мене є великий сумнів, що цей сад обробляється виключно ранцевим способом (рюкзак на плечах і обприскування дерев присадибної ділянки)", - написав Олександр Коркоїл.
Він також зазначив, що є пропозиції управління Держпродспоживслужби або взагалі заборонити висадку багаторічних насаджень (садів) біля шкіл та садочків, або унеможливити обприскування великогабаритною технікою та вентиляторами. Зробити це можна, заборонивши висадку дерев з міжряддям більше 2.5 метрів. Це унеможливить проїзд між рядами трактора і обприскування відбуватиметься виключно вручну, ранцевим методом.
Читайте також: Лейкоз та рак мозку: страшні недуги маленьких буковинців
Серед інших пропозицій – збільшення штрафів за незаконне використання недозволених методів обприскування та законодавчо закріпити за контролюючими органами можливість раптової перевірки (а не за 10 днів після попередження як зараз), йдеться у повідомленні активіста.
Зазначимо, що сьогодні, 3 грудня, Міжнародний день боротьби з пестицидами.
Фото з допису Олександра Коркоїла
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами