Як не крути, а в суспільстві існує стереотип, що військових навчають виключно тому, як тримати в руках зброю, працювати на бойових машинах, керувати кораблями чи літаками.
Насправді спектр військових спеціальностей дуже широкий, і частина з них тісно пов’язана з цивільними. Разом з командирами гармат чи розвідниками, у військових вишах і сержанських коледжах юнаків та дівчат навчають за напрямами медицини, психології, журналістики, фінансів тощо. Про це повідомляє пресслужба Чернівецького ОВК.
Отримуйте новини в Telegram
Також тут готують спортивних інструкторів, програмістів, радіотехніків і навіть музикантів. Перелік військових спеціальностей настільки великий, що абітурієнти обов’язково знаходять для себе фах до душі.
Навчання у військових вишах є безкоштовним, курсанти перебувають на повному державному забезпеченні та отримують стипендію. Вони проживають в комфортних гуртожитках та харчуються за новою, покращеною системою, а по закінченні їм гарантовано працевлаштування.
Випускники військових вишів отримують вищу освіту ступеню «бакалавра» або «магістра». Термін підготовки на посади офіцерського складу становить 4-5 років. Випускники сержантських коледжів отримують освіту та диплом освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» та навчаються 2,5 роки.
Нагадуємо, цьогоріч в Україні спростили умови прийняття на військову службу за контрактом. Для вступу в військові коледж не вимагається сертифікат із ЗНО.
Чернівецький ОВК продовжує відбір кандидатів на навчання до військових вишів та запрошує отримати повну інформацію щодо переліку військових спеціальностей та умов навчання. Звертайтеся до місцевих комісаріатів, або телефонуйте: 050-948-03-49, (0372) 52-43-49.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами