6 квітня до Сокирянської центральної районної лікарні госпіталізували 50-річного мешканця с. Сербичани Сокирянського району з діагнозом укус змії. Стан чоловіка середньої важкості, про це повідомляють в управлінні ДСНС України у Чернівецькій області.
Як повідомили ІА АСС у Сокирянській ЦРЛ, чоловік з укусом змії наразі перебуває у лікарні. Протизміїнна сироватка у медичному закладі є.
На території Чернівецької області зустрічаються декілька видів плазунів, розповів у коментарі ІА АСС Ігор Скільський, кандидат біологічних наук.
На Буковині мешкають: мідянка звичайна, полоз ескулапів, вуж звичайний, вуж водяний, із родини гадюкові: гадюка звичайна.
"Колись у східній частині Чернівецької області водилася гадюка степова, і може бути виявлена гадюка Нікольського", - каже Скільський.
Мідянка звичайна, полоз ескулапів і два види гадюк: Нікольського та степова занесені до Червоної книги України. За словами фахівців, з усіх змій, які зустрічаються на території Чернівецької області отрйними є лише гадюки.
"Тобто вужа бачать, водяного чи звичайного, він може вкусити, має зуби, це достатньо велика змія, особливо самки, але укус не є небезпечним, тому що не має отруйних залоз. Єдиний вид отруйних плазунів – це гадюка звичайна, та ще два види, які можуть зустрічатися на території області: гадюка Нікольського та степова", - розповідає Ігор Скільський.
Він припускає, що оскільки мова йде про Сокирянський район, село Сербичани, це цілком може бути гадюка степова.
"Тому що гадюка звичайна, на території Чернівецької області зустрічається у першу чергу у Карпатах, в Передкарпатті, а на рівнині, в першу чергу, у районі Хотинської височини, лісові масиви. Зараз зміни клімату, глобальне потепління і цілком можливо, що це гадюка степова, яка, як ми вважали до останнього часу, що вона зникла з території Чернівецької області. Колись її виявляли у 50-60 роки ХХ століття.
Очевидно десь якісь осередки збереглися, або вона зараз, у зв’язку зі змінами клімату, трішки поширила свій ареал з сусідньої Молдови на північ на північний захід. Минулими роками були повідомлення про село Круглик Хотинського району так само гадюка вкусила. Для звичайної гадюки перебування там є дивним. Можливо й там була степова. Зараз зміниться ситуація, ми поїдемо і перевіримо, що це була за гадюка.", - зазначає Скільський
Фахівці кажуть, змії саме прокинулися від зимової сплячки і завдяки потеплінню стають активними.
"Яка є зараз особливість. Змії зимують у сховках. Вони не ведуть активний спосіб життя, гадюки й інші. Якщо зима нормальна, якщо сніг, якщо є мороз, 15-20 градусів іноді, то близько 30 відсотків змій гине від несприятливих погодних умов. А так як зараз зими теплі, то всі змії успішно перезимовують. Тому як тільки починає тепліти, їх можна виявити у багатьох місцях", - розповів Ігор Скільський.
Змії - це холоднокровні тварити, додає він, і їхня температура тіла залежить від навколишнього середовища. Чим тепліше навколо, тим більше вони активні.
Читайте наші новини в Instagram
Відтак, бути обережнішими під час перебування в горах, лісах та полях буковинців закликають рятувальники.
Варто подбати про закрите взуття та уважно стежити за своїми кроками.
При укусі змії необхідно відразу заспокоїти постраждалого, знерухомити його та прикласти міхур із льодом, щоб зняти у людини больові відчуття.
Також можна відсмоктати із рани отруту, спльовуючи її. Але робити це слід лише за умови, якщо у вас у роті немає жодних ран чи порізів.
Окрім цього, потерпілому слід дати багато пити води. Найкращою допомогою буде негайно звернутися до лікувального закладу.
Читайте також: На Буковині з початку року зафіксували вже 4 випадки сказу
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами