15 червня до поліції із заявою про шахрайство звернулася 54-річна місцева жителька. Жінка розповіла поліцейським, що в одному із месенджерів їй надійшло повідомлення про можливість отримання грошової допомоги. Чернівчанка перейшла за посиланням та ввела конфіденційну інформацію. З рахунку жінки зникло майже 2 тисячі гривень, пише МА АСС з посиланням на Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Того ж дня шахраї ошукали 19-річну жительку обласного центру під приводом здачі в оренду житла. Жінка знайшла в інтернеті оголошення про здачу квартири, вона поспілкувалася з автором оголошення, оговорила умови оренди та перерахувала на його картковий рахунок передоплату у розмірі 6 400 гривень. Надалі зв’язок з продавцем обірвався, а буковинка зрозуміла, що її ошукали шахраї.
Також жертвою шахрайства став 54-річний житель Чернівців. Чоловік розповів працівникам поліції, що мав намір придбати автомобіль, оголошення про продаж якого побачив на одному з торгівельних майданчиків. Чоловік повірив недобросовісному продавцю та самостійно перерахував 68 тисяч гривень передоплати на невідомий рахунок, щоб якнайшвидше отримати транспортний засіб.
Ще двоє буковинців втратили свої заощадження намагаючись придбати товар та сільськогосподарську техніку в інтернеті. 42-річний житель с. Банилів-Підгірний перерахував на рахунок нібито продавця понад 8 тисяч гривень, а 24-річний житель с. Тереблече понад 20 тисяч гривень.
Також внаслідок протиправних дій шахраїв потерпіла 47-річна жителька с. Зарожани. Використовуючи електронно-обчислювальну техніку аферисти перерахували з карткового рахунку жінки майже 2 тисячі гривень.
Відомості про факти незаконного заволодіння коштами громадян поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.
Отримуйте новини в Telegram
Поліція Чернівецької області вкотре закликає громадян не втрачати пильності та нагадує прості правила, що допоможуть вберегти гроші від злочинних посягань:
- ніколи й нікому не повідомляйте особисті дані (паролі і секретні коди до картки та з SMS-повідомлень);
- використовуйте лише перевірені інтернет-ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим;
- ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо отримання будь-якої благодійної допомоги. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими;
- дізнавшись про можливість отримати фінансову виплату чи подарунок, перевірте отриману інформацію на офіційному сайті установи чи організації;
- купуйте лише на перевірених сайтах, не переказуйте кошти невідомим людям.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами