Студенти без спортивних занять. Нова редакція закону «Про вищу освіту» дозволяє навчальним закладам самостійно визначати необхідні дисципліни. Тож експерти вже прогнозують, що занять фізичного виховання у вишах поменшає.
Уроків фізичного виховання у вищих навчальних закладах невдовзі може суттєво поменшати – які це матиме наслідки обговорювали учасники всеукраїнської конференції, яка відбулася в Чернівцях.
Юрій Мосійчук, завідувач кафедри здоров’я людини ЧНУ (Чернівці): «Зараз іде імплементація та обговорення закону про вищу освіту. І там якраз ідуть активні дискусії щодо майбутнього фізичного виховання. Йде мова про те – що саме фізичне виховання потрібно перевести як факультатив. І це є великою проблемою в розвитку активності студентської молоді».
Такі зміни відчують не лише спудеї, деяким викладачам фізичного виховання доведеться шукати нову роботу.
Юрій Мосійчук, завідувач кафедри здоров’я людини (Чернівці): «Наша освіта переходять на європейський зразок. А там, звичайно йде зменшення кредитів, зменшення кількості годин у тижневому циклі. Це є величезна проблема. На даному етапі пробує декан вирішувати дану проблему разом із ректоратом. Але є велика імовірність, що деякі викладачі будуть звільнені».
Учасники конференції впевнені, зараз навпаки треба робити усе можливе аби підвищити інтерес молоді до уроків фізичної культури. Наприклад, впроваджувати різні інноваційні методи.
Олександра Благій, доцент кафедри здоров’я (м. Київ): «Котрі згідно із соціологічними дослідженнями мотивують різноманітні групові заняття. В тому числі й студентську молодь. Вони із задоволенням займаються крос-фітом, зумбой».
Складана ситуація на Сході також вплинула на питання, які підіймали науковці. Роль фізичного виховання у підготовці майбутніх офіцерів стала ще важливішою.
Юрій Мосійчук, завідувач кафедри здоров’я людини (Чернівці): «Необхідно готувати кадри, які повинні рухатись у бойові дії. І це необхідно знайти комплексне поєднання, щоб дійсно, ті, хто вступив на військову кафедру мали базу щодо фізичної підготовленості».
Нагадаємо, в зоні ризику через дозвіл вишам самим обирати предмети для викладання опинилася не лише фізкультура, але й філософія, основи безпеки життєдіяльності та етика.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами