До Дня українського кіно у Чернівцях вирішили підготуватись завчасно. В столицю Буковини запросили відомих акторів та режисерів. Всім, хто шанує українське – презентували трейлери фільмів, зйомки яких відбувались на Буковині. А ще обговорили наболілі питання.
Це трейлер до українського кіно – «Легенда Карпат», над створенням якого наразі працюють кіномитці. Він про життя Олекси Довбуша. Режисер Сергій Скобун каже, прикро, що вітчизняні кінострічки, зокрема й ця, зазвичай створюються не державним коштом.
Сергій Скобун, режисер та продюсер фільму «Легенда Карпат»: «На жаль, держава нам дуже мало допомагає. В основному - це приватні певні інвестиції. Це приватна допомога, допомога приватних колекціонерів. Ті люди, які володіють певними історичними речами, вони допомагають нам абсолютно безкоштовно».
Для того, аби фільм максимально відображав ті часи, кіномитцям потрібен був вишитий одяг з «бабусиної скрині». Сергій Скобун каже, його вразило, коли мешканці Карпат, вперше побачивши їх, приносили їм сімейні реліквії безкоштовно, аби лишень вони могли розвивати якісне українське кіно.
Михайло Грицкан, актор: «Майбутнє «України» - це українське кіно. І зараз якраз той час. Коли потрібно створити наших героїв. Поки ми не будемо мати своїх героїв українських, на кого б діти рівнялись, кого б діти полюбили. Були б для них ідеалом. Поки ми будемо дивитись американське кіно, російське про мєнтів – поки не буде нічого».
Режисер документального фільму «Красна Маланка» дивиться на розвиток українського кіно не так песимістично. Каже, в Україні вже створено багато стрічок, які варті уваги.
Дмитро Сухолиткий - Собчук, режисер: «Чолоівча справа» Сепанської, «Поодалік» і «Між нами» Горностай Каті і «обійми « Філіп Содніченка. Я вважаю, що це знакова картина».
Своєрідним поштовхом до ще більшого розвитку саме українського кіно і за участі саме українських акторів найімовірніше стануть події на Сході, вважають фахівці.
Сергій Скобун, режисер та продюсер фільму «Легенда Карпат»: «Якщо суспільство має певний попит, а суспільство на сьогодні має певний попит у національному продукту, то під цей попит є й пропозиція і цю пропозицію ми й намагаємось забезпечити».
Сприятимуть цьому, сподіваються, і сучасні технології.
Сергій Скобун, режисер та продюсер фільму «Легенда Карпат»: «Засоби фільмування стали набагато дешевші. Не потрібно ганятись за плівкою і процесом проявки. Є фотоапарат і можеш фіксувати – головне, ідея і думка, яку ти хочеш втілити».
Зважаючи на це, кіномитці впевнені, що з’явиться чимало стрічок присвячених подіям в АТО і справжнім, а не вигаданим, українським героям.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами