Головна архітекторка міста Чернівців Наталя Хілько на своїй сторінці у Фейсбук повідомила про проведення відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію плавального басейну на вул. Набережній, 43 в м. Чернівцях
1.1. Ці Умови регламентують порядок проведення відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію плавального басейну на вул. Набережній, 43 в м. Чернівцях (надалі - Конкурс).
1.2. Конкурс є відкритим і проводиться без обмеження кількості учасників, професійний рівень яких відповідає вимогам, встановленим умовами конкурсу. Конкурс проводиться в один тур.
1.3. Підставою для оголошення проведення Конкурсу є рішення виконавчого комітету міської ради.
1.4. Замовником Конкурсу є виконавчий комітет Чернівецької міської ради та громадська організація «Федерація плавання України».
1.5. Організатором Конкурсу є департамент містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради.
2. Мета та завдання Конкурсу
2.1. Мета Конкурсу - визначити кращу проектну пропозицію з числа поданих, згідно з умовами Конкурсу та використання цих пропозицій для подальшого впровадження заходів проекту, а також підвищення престижу архітектурної професії і культури будівництва спортивних громадських споруд.
2.2. Основним завданням Конкурсу є пошук об’ємно-просторового рішення для створення об’єкта архітектури – плавального басейну.
3. Умови проведення Конкурсу
3.1. Учасниками Конкурсу можуть бути молоді архітектори віком до 35 років, що мають відповідну освіту або студенти творчих вищих навчальних закладів.
Автор для виконання конкурсного проекту може сформувати творчий колектив, будучи його керівником або учасником. У складі Колективу можуть бути фахівці суміжних професій.
На участь у Конкурсі не мають права ті, хто брали участь у підготовці та організації Конкурсу, працівники організатора, члени журі, а також їхні родичі.
3.2. Тривалість конкурсу - 5 місяців. Термін реєстрації бажаючих взяти участь у конкурсі - 32 календарних дні від дати опублікування оголошення про проведення Конкурсу.
3.3. Участь у Конкурсі безкоштовна. Реєстраційний внесок учасниками Конкурсу не сплачується.
3.4. Для участі в Конкурсі автор (авторський колектив) має оформити заявку у вигляді письмової заяви (звернення) про наміри взяти участь у Конкурсі із зазначенням прізвища, імені, по батькові автора (авторського колективу), поштової та електронної адреси, контактного номера телефону.
Заявка на участь у Конкурсі подається поштою на адресу департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради: 58008, м.Чернівці, вул. Б.Хмельницького, 64-А або на електронну пошту [email protected].
Проекти, подані без заявки на Конкурс, не зможуть взяти участь у Конкурсі та будуть представлені з поміткою «Поза Конкурсом».
3.5. Кожен учасник може подати декілька конкурсних проектів.
3.6. Після оголошення Конкурсу зареєстровані учасники повинні одержати в організатора Конкурсу необхідні вихідні дані для проектування, до яких входять:
3.6.1. Умови проведення Конкурсу.
3.6.2. Ситуаційна схема у масштабі 1:2000, з позначенням меж проектування, викопіювання з генплану і детального плану території.
3.6.3. Топоплан з нанесеними інженерними мережами у масштабі 1:500.
3.6.4. Архітектурно-планувальне завдання з вимогами до проектування будівлі.
3.7. Авторам пропонується обрати об’ємно - просторову і архітектурно - планувальну форму плавального басейну на свій розсуд та віднайти рішення, спираючись на просторові особливості ділянки проектування та досвід сучасного проектування плавальних басейнів.
Конкурсний проект має враховувати можливість проведення змагань регіонального рівня на короткій воді (25м), проведення навчання та тренувань всіх вікових і соціальних груп населення з таких видів спорту, як плавання, водне поло, синхронне плавання, а також відвідування басейну для загального оздоровлення.
Архітектурно - планувальне рішення необхідно створити відповідно до чинних нормативів, у тому числі забезпечення вільного доступу маломобільних груп населення.
3.8. Проектною пропозицією необхідно передбачити:
3.8.1. Функціональність, лаконічність та неординарність рішень.
3.8.2. Концепцію благоустрою території з максимальним озелененням.
3.8.3. Місця для автотранспорту.
3.9. Конкурсний проект складається з графічних матеріалів, поданих на планшетах, текстових матеріалів – пояснювальної записки, матеріалів в цифровому вигляді та, за бажанням, об’ємних матеріалів – макета.
3.10. Конкурсні проекти подаються на Конкурс анонімно під девізом у формі шестизначного числа, що проставляється у верхньому правому кутку всіх матеріалів конкурсного проекту.
3.11. Усі написи, підписи на конкурсних проектах та текстові матеріали виконуються українською мовою.
3.12. На Конкурс має бути подано 2-3 вертикальних планшети розмірами 0,8 х 1,2м з графічними матеріалами:
3.12.1. Ситуаційний план.
3.12.2. Генеральний план (М1:500 або М1:1000).
3.12.3. Плани поверхів (М1:200).
3.12.4. Фасади (М1:200).
3.12.5. Перспектива (або 3d-модель) з виглядом головного фасаду.
3.12.6. Розгортки по вулицях.
3.12.7. Інші ілюстративні матеріали (розгортки, перспективи, перерізи тощо), необхідні для розкриття ідеї проекту.
3.13. Конкурсні матеріали мають використовувати метричну шкалу вимірів.
3.14. Текстові матеріали конкурсного проекту розміщуються на основних планшетах проекту і складаються з короткої пояснювальної записки із описом прийнятих проектних, конструктивних рішень та основними техніко-економічними показниками.
3.15. До кожного проекту автор має подати CD-rom з матеріалами конкурсного проекту у цифровому вигляді у форматі jpg з роздільною здатністю 150 dpi.
3.16. Матеріали проектних пропозицій подаються на Конкурс анонімно під девізом у формі шестизначного числа. Інформація про автора (авторів) проекту (ПІБ, адреса учасника, ксерокопія його паспорта, ідентифікаційного номера) подається в запечатаному конверті з тим же девізом.
3.17. Не пізніше останнього терміну подачі проектів автор подає повний комплект конкурсного проекту (планшети, макет, CD-rom та конкурсний конверт з інформацією про автора) організатору Конкурсу у визначені терміни шляхом поштової відправки або особисто за адресою: департамент містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, 58008, м. Чернівці, вул. Б.Хмельницького, 64-А, каб. 303. Телефон для довідок: (0372) 55-58-83. Час роботи: понеділок – п’ятниця, 9.00 – 18.00.
Останній термін подачі конкурсних проектів встановлюється організатором Конкурсу і зазначається в оголошені.
4. Організаційне забезпечення та процедура проведення Конкурсу
4.1. Офіційне повідомлення про проведення Конкурсу публікується в газеті «Чернівці», оприлюднюється в інших засобах масової інформації, розміщується на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради в мережі Інтернет, розповсюджується через регіональні організації Національної спілки архітекторів України та громадську організацію «Федерація плавання України».
4.2. Терміни початку та завершення Конкурсу визначаються департаментом містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради та зазначаються в офіційному повідомленні про проведення Конкурсу.
4.3. Всі питання, пов’язані з проведенням Конкурсу, які виникають у зареєстрованих учасників, узагальнюються організатором і разом з відповідями направляються всім зареєстрованим учасникам на електронну адресу, вказану при реєстрації.
4.4. Для проведення Конкурсу, визначення кращих проектних пропозицій, їх оцінки, присудження премій учасникам Конкурсу і заохочень у вигляді почесних грамот, дипломів та інших відзнак, рішенням виконавчого комітету міської ради затверджується персональний склад журі Конкурсу. Голова журі та його заступник обираються на першому засіданні – шляхом таємного голосування простою більшістю голосів. Відповідальний секретар Конкурсу одночасно є секретарем журі і бере участь у його засіданні, без права голосу.
4.5. Члени журі:
4.5.1. Не беруть участі у Конкурсі, не консультують учасників та утримуються від публічних заяв до закінчення термінів проведення Конкурсу.
4.5.2. Не мають права розголошувати будь-які відомості, пов’язані з розглядом проектів і присудженням премій та заохочень.
4.5.3. Не можуть залучатися до участі в подальшій роботі над проектом-переможцем.
4.6. Журі Конкурсу:
4.6.1. Приймає на розгляд проектні пропозиції та інші необхідні матеріали від учасників Конкурсу.
4.6.2. На своєму засіданні розглядає надані пропозиції, перевіряє їх відповідність умовам Конкурсу, визначає кращі проектні пропозиції з числа поданих.
4.7. Журі Конкурсу не розглядає надані проектні пропозиції:
4.7.1. Відправлені або подані після закінчення встановленого терміну.
4.7.2. Анонімність яких була свідомо порушена.
4.7.3. Такі, що не відповідають вимогам та умовам Конкурсу.
4.8. Конкурсні проекти, які допущені до участі в Конкурсі та відповідають умовам Конкурсу, будуть оцінюватися за такими критеріями:
4.8.1. Відповідність проектної пропозиції завданню та вимогам Конкурсу (вагомість критерію (К1) до 20%).
4.8.2. Оригінальність об’ємно-просторових та функціональних рішень (вагомість критерію (К2) до 25%).
4.8.3. Виразність формування ідеї архітектурно-естетичних якостей запропонованих рішень (вагомість критерію (К3) до 25%).
4.8.4. Майстерність розміщення проектованого об’єкта, з врахуванням містобудівної ситуації (вагомість критерію (К4) до 15%).
4.8.5. Техніко-економічні критерії та можливість реалізації ідеї (вагомість критерію (К5) до 15%).
4.9. Засідання журі вважається правочинним, якщо на ньому присутні 2/3 членів журі.
Голосування проводиться по кожному проекту окремо. Рішення журі приймається остаточно, якщо за нього проголосувала більшість присутніх. У разі рівного розподілу голосів, поданих за проект, голова журі має право вирішального голосу.
4.10. Підсумки Конкурсу оформляються протоколом, який підписує голова та секретар журі. Рішення про розподіл премій та інших видів заохочень, підписується всіма членами журі, які брали участь у засіданні.
4.11. Засідання журі проводиться у місячний термін після завершення терміну подачі проектних пропозицій.
4.12. У разі порушення процедури проведення Конкурсу, учасники мають право оскаржити таке порушення в заяві на ім’я голови журі впродовж 3-х днів після оголошення результатів Конкурсу.
При виявленні таких порушень, голова журі Конкурсу може призначити повторний розгляд пропозицій.
4.13. Повідомлення про результати Конкурсу публікується в засобах масової інформації і оприлюднюється на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради в мережі Інтернет.
4.14. Організатор залишає за собою право вносити зміни та доповнення до умов Конкурсу та складу журі в установленому порядку.
4.15. До офіційного оголошення переможця організатор Конкурсу гарантує, що усі подані матеріали будуть використовуватися виключно у цілях попередньої оцінки та документування Конкурсу.
4.16. Після оголошення результатів Конкурсу організатором у друкованих засобах масової інформації розміщується повідомлення про місце і дату проведення виставки проектів. Виставка та громадське обговорення конкурсних проектів відбуватиметься впродовж місяця після завершення Конкурсу.
4.17. За результатами Конкурсу, після проведення виставки конкурсних проектів, премійовані конкурсні проекти переходять у власність організатора Конкурсу, усі інші можуть бути забрані авторами впродовж 30 календарних днів після закінчення виставок конкурсних проектів. Після закінчення зазначеного терміну організатор не несе відповідальності за збереження не затребуваних конкурсних проектів.
Не премійовані проекти з інших міст авторам поштою не повертаються.
5. Преміальний фонд Конкурсу
5.1. Для виплати грошової винагороди переможцям Конкурсу, встановлюється преміальний фонд у розмірі 50000 (п’ятдесят тисяч) гривень, в тому числі:
5.1.1. Перша заохочувальна премія – 25000 (двадцять п’ять тисяч) гривень.
5.1.2. Друга заохочувальна премія – 16000 (шістнадцять тисяч) гривень.
5.1.3. Третя заохочувальна премія – 9000 (дев’ять тисяч) гривень.
5.2. Конкурс вважається таким, що відбувся, якщо було подано не менше трьох пропозицій, з яких хоча б одній журі вважає за можливе присудити премію.
5.3. Журі Конкурсу приймає рішення стосовно кожної з пропозицій окремо і починає з присудження першої заохочувальної премії.
5.4. Підставою для відзначення переможців є протокол з рішенням журі Конкурсу про переможця Конкурсу.
5.5. Переможець Конкурсу має переважне право на подальше розроблення проектно-кошторисної документації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами