У науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка (вул. О.Кобилянської, 47) відбудуться заняття з вивчення мови есперанто. Їх проведе професор АН Сан-Маріно Ярослав Матвіїшин.
Перше заняття відбудеться 28 квітня з 18 до 20 год. Друге заняття – 29 квітня, з 18 до 20 год. Наступні заняття будуть узгоджені з програмою Зустрічі есперантистів, яка відбудеться у Чернівцях 1-10 травня.
Лексика есперанто грунтується переважно на коренях європейських мов, а тому значно полегшує їх вивчення. Граматика складається лише з 16 правил, що не мають винятків. Основний словниковий запас есперанто порівняно невеликий, але добре продумана система творення нових слів за допомогою афіксів дає можливість виразити цією мовою найтонші нюанси людських почуттів, точно сформулювати математичний чи хімічний закон. Мовою Есперанто перекладені твори Гомера, Софокла, Вергілія, А.Данте, В.Шекспіра, І.Франка, Л.Українки, В.Стефаника, Ю.Федьковича, О.Кобилянської, Л.Костенко, буковинські пісні та ін.; видається чимало газет і журналів; постійно ведуться передачі кількома десятками радіостанцій світу; ставляться п’єси, знімаються фільми; пишуться оригінальні поезії. Одна з офіційних мов в інтернеті. Есперанто викладається в учбових закладах багатьох країн світу. Ще в 1930 р. М.О.Скрипник говорив про ту значну роль, яку має відіграти есперанто в ознайомленні народів світу з культурою нашого народу. Щорічно відбуваються сотні есперантських конгресів (у серпні 2015 р. – ювілейний, 100-й, у Франції), семінарів, літніх таборів тощо, діяльність яких сприяє справі покращання взаємовідносин між народами, а тому не дивно, що ЮНЕСКО підкреслило це у спеціальній резолюції 1954 р, повідомляє прес-центр міської ради.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами